Jaké bylinky posílí imunitu?


Jaké bylinky posílí imunitu?

Bylinky jsou považovány za účinné léky již od starověku, pomáhají v podstatě na cokoliv. Mohou pomoci i tam, kde si chemie neví rady, tehdy saháme po darech přírody a těmi bylinky bezesporu jsou. Na jaře nás trápí spousta neduhů, které oslabují nejen nás, ale i naší imunitu. Pojďme se teď podívat na několik bylinek, které nám pomohou s těmito neduhy bojovat, a zároveň ještě podpoří naši pochroumanou imunitu.

Echinacea neboli třapatka nachová

Je vynikající zejména při chřipkové epidemii. Posílí imunitní systém, pomůže vám zbavit se chřipky, ale zatočí i s nachlazením. V neposlední řadě se může využít v boji proti rakovině.

Ženšen

Používal se už před stovkami let jako součást asijské alternativní medicíny. Používá se zejména jako prevence proti mnoha nemocem, jejichž příčinou vzniku je nedostatek obranyschopnosti našeho těla. Ženšen dokáže náš organismus stabilizovat a dosáhnout tak jak fyzické, tak psychické rovnováhy.

Aloe vera

Pravidelná konzumace aloe vera, ať už v podobě nápojů (šťáv) či tablet, zajistí organismu větší odolnost. Pročistíte se od nežádoucích toxinů, čímž se tělo zbaví zbytečné zátěže. Tělo (organismus) tak bude čisté bez škodlivých látek.

Rakytník

Nejen, že z něj můžete vyrobit vynikající marmeládu či džus, ale je to také skvělý pomocník na odstranění potíží se zažíváním, zbaví vás poruch metabolismu, ale tak vám pomůže s posílením správné činnosti jater a srdce.

Šípek

Je to vynikající zdroj vitaminu C, díky tomu funguje jako čistě přírodní antioxidant, který dokáže tělo zbavit volných radikálů a významně zpomalit stárnutí buněk. Zkuste si ho v lékárně pořídit jako sirup, protože chutná skvěle a je to nejefektivnější způsob jak ho podávat jako lék.

Goji neboli Kustovnice čínská

Její sušené plody jsou považovány za zázrak přírody. Jsou bohaté na vitamin C, B a E, betakaroten, aminokyseliny a stopové prvky. Pomáhají zpomalit stárnutí, posilují obranyschopnost organismu, snižují krevní tlak a podporují tvorbu červených krvinek.

Kopřiva

Spousta lidí se jí vyhýbá, protože je kopřiva někdy popálila. To je však velká chyba. Je to zdroj mnoha minerálů a vitaminů, ale také skvělá ingredience, kterou lze použít na přípravu polévek, salátů, kopřivového špenátu (kdy špenát nahradí kopřivy, jinak příprava je stejná) a čistících čajů. Funguje buď samostatně, nebo se přidává do různých bylinných směsí.

Ginkgo biloba

V prvé řadě je to přírodní antioxidant, zároveň však reguluje krevní oběh. Patří k mnoha přírodním lékům, které využívá čínská medicína, ta na něj nedá dopustit. Dříve, než se rozhodnete Ginkgo užívat, měli byste se poradit se svým lékařem, zda je pro vás vhodné.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..