
Začíná váš obličej vypadat unaveně a pokožkou prokvétají metličky červených žilek? Sem tam vás zlobí pigmentová skvrna a nelíbí se vám ani rozšířené póry? V tom případě si dopřejte omlazení prostřednictvím fotorejuvenace. Ta využívá IPL čili intenzivní pulzní světlo, které si poradí s flíčky, začervenáním a vyhladí jemné vrásky. Mladším osobám také výrazné pomůže v boji s akné. Přečtěte si, co vše světelný přístroj dokáže a jaký je postup během ošetření.
Fotorejuvenace jako kolagenový booster
Když se na tváři začíná projevovat věk, je na čase povolující pleť obličeje, krku a dekoltu “vyžehlit”. Ambulantních metod je hned několik a zpravidla bývá dobré je kombinovat. Jednou z nich je fotorejuvenace světlem, kterou si k rozsáhlým plastikám dopřává i světoznámá popová zpěvačka Madonna.
A jak ošetření probíhá? V salonu si pohodlně lehnete, personál vám odlíčí pleť a následně ji potře speciálním ochranným gelem. Na oči vám nasadí brýle, aby vaše sítnice zůstala chráněná před intenzivními záblesky. Pak obsluha příloží hlavici a “zmáčkne spoušť”. Do pleti pod hlavicí vnikne paprsek, který způsobí bezprostřední vypnutí kolagenních vláken a zároveň stimuluje produkci nového kolagenu a elastinu. Pokožka se takto vypne až o 60 % oproti původnímu stavu, což se projeví jako vymizení drobných vrásek a zjemnění těch hlubších. Také se zmenší póry. Konečný stav uvidíte zhruba do měsíce od fotorejuvenace a výsledek by měl přetrvat až dva roky.
Připravte se, že fotorejuvenace není úplně příjemná a docela štípe. Asi za půl hodiny budete mít celý zákrok za sebou a půjdete domů. Několik dalších hodin může zůstat pleť zarudlá a citlivá na dotek. Terapie se v průměru skládá ze 6 ošetření, která se s měsíční frekvencí opakují. Přitom se velmi osvědčila kombinace fotorejuvenace s chemickým peelingem.
Fotorejuvenace, když chcete zatočit s pigmentací a žilkami
Pokud hodláte investovat v součtu nějakých 20 tisíc korun do fotorejuvenace obličeje, krku a dekoltu, současně tím vyřešíte i pigmentové skvrny a případné metličky, které se červenají na tvářích a někdy i na špičce nosu.
Velmi efektivní bude především eliminace stařeckých skvrn a dalších flíčků na kráse, což spozorujete hned po prvním ozáření IPL během fotorejuvenace. Pigmentace ještě víc ztmavne a během týdne se jako stroupek vyloupe. Tím buď úplně zmizí nebo znatelně vybledne a příště, až schytá další dávku světla, už po ní u většiny klientů nezůstane ani stopy.
Čeho byste se měli vyvarovat před a po fotorejuvenaci
Tak jako většina ostatních estetických procedur si ani fotorejuvenace nerozumí s opalováním na slunci nebo v soláriu, které je alespoň dva týdny před a po ní nutné vypustit. Proto je výhodnější nechat si fotorejuvenaci na podzim, zimu nebo na jaro.
Tradičními kontraindikacemi bývá těhotenství, zanícená oční sítnice, rakovina pokožky a epilepsie, kterou dokáže vyvolat i obyčejný diskotékový stroboskop. Neváhejte tedy využít prvotní konzultace, ať víte, jestli je pro vás fotorejuvenace vhodná nebo si nechte doporučit alternativní metodu.
Tím bychom uzavřeli stručný přehled principu a výhod světelného omlazení čili fotorejuvenace. Kromě obličeje, krku a dekoltu se pochopitelně dají ošetřit také hřbety rukou, kde se rovněž mohou tvořit pigmentové skvrny. Vedle toho prospěje fotorejuvenace i mladším ročníkům, pokud je zrovna trápí pupínky a pochopitelně si ji mohou dopřát i muži. Buďte však obezřetní s výběrem salonu, ať na vás nepoužívají zastaralou nebo repasovanou techniku.
Zanechte odpověď