Jak na horečku?


Jak na horečku?

Co je to horečka?

Jako horečku označujeme zvýšenou tělesnou teplotu od 38°C výše. Teplotu nižší než je tato hodnota nejenže není nutné srážet, ale není to ani vhodné. Zvýšená tělesná teplota je totiž způsob obrany organismu při boji se záněty všeho druhu nebo hojení ran po úrazu či operaci a napomáhá organismu lépe se s těmito stavy vyrovnat. Příliš vysoká horečka už ale zatěžuje krevní oběh, dehydruje tělo a u dětí může způsobit febrilní křeče.

Jak tedy s horečkou bojovat?

Pomineme-li různé volně dostupné léky proti horečce, můžeme sáhnout po prostředcích, které využívaly naše maminky a hlavně babičky a prababičky. Jedním z dřívějších oblíbených způsobů boje s nemocemi všeho druhu jsou bylinky. Více o využití bylinek při horečce se můžete dočíst zde http://www.bezvarady.eu/jake-bylinky-pri-horecce/.Jak na horečku?

Druhým zaručeným způsobem boje s horečkou jsou studené koupele, zábaly či otěry. Před použítím studeného zábalu či koupele si nezapomeňte přečíst, jak správně postupovat, abyste nemocnému opravdu pomohli a neublížili http://www.bezvarady.eu/jak-spravne-de-studeny-zabal/.


U kardiaků a malých dětí
nesmíme zapomínat na specifika horečky i její léčby (http://www.bezvarady.eu/horecka-u-deti/) a musíme se vyvarovat velkým teplotním šokům, které by mohly organismu ublížit.

Jak na horečku?

Nepomohou-li ani léky ani tyto způsoby a horečka trvá, je třeba kontaktovat lékaře.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..