Zlato patří mezi ideální investiční komodity


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč je pro investory zlato tak atraktivní?

Koupit si dnes investiční zlato je rozhodně sázkou na jistotu. Prakticky žádná jiná investiční komodita není tak stabilní jako právě žlutý kov. Jeho hodnota totiž pořád stoupá a předpokládá se, že minimálně blízká budoucnost na tom nic nezmění.

Díky tomu se dá na zlatě docela dobře vydělat. Jeho atraktivita však tkví i v něčem jiném. Zlato díky své stoupající hodnotě funguje skvěle jako ochrana před inflací. Ta hlavně v nedávné minulosti řádila v našich zemích velmi silně, kvůli čemuž spousta lidí přišla o velkou část svých úspor.

Které zlato se vyplatí?

Kdo chce investovat do zlata, neměl by se hlavně zaměřovat na žádné virtuální alternativy. Jejich hodnota je totiž dosti nejistá. Zlato z jedniček a nul totiž nemusí být pokaždé kryté zlatem fyzickým, což je samozřejmě problém.

Také se nedoporučuje své peníze investovat do zlatých šperků. Ty se totiž jakožto investiční komodita nedají použít vůbec. Ne každý šperk je vyroben z ryzího zlata, často má v sobě i příměsi jiných kovů. Jejich hodnota se neurčuje zrovna snadno i z jiných důvodů. Šperky mají i své vizuální kvality, které mohou do jejich konečné ceny hodně promluvit.

V minulosti mnoho investorů nakupovalo i akcie zlatých dolů. Ty už jsou ovšem z větší části vytěžené. Některé sice ještě fungují, avšak je jen otázkou relativně krátkého času, kdy i ony nakonec zavřou. Dnes je koupě takovýchto akcií takřka vždy ztrátová.

Lidé, kteří by rádi nakoupili zlato jakožto investici, by si tedy měli pořídit spíše slitky, případně investiční mince. U mincí je však potřeba si dát pozor, jaký typ si člověk vůbec kupuje. Běžně jsou v nabídce i pamětní zlaté mince, jež ovšem nesplňují parametry investičního zlata.

V České republice se investiční mince vyrábí zcela běžně, avšak o slitcích se to již říci nedá. Ty mají obvykle švýcarský původ. Tyto zlaté cihličky jsou však i tak dobrou koupí. Švýcarské zlato má totiž ve světě dobrou pověst, a proto není problém ho prodat prakticky kdekoliv.

Ochrana

Pokud už si člověk nakoupí fyzické zlato, a to ať už ve formě slitků či mincí, měl by mít vymyšleno, jak tento svůj nově nabytý majetek ochrání. Zatímco mince je snadné ukrýt víceméně kamkoliv, slitky jsou přeci jen o dost objemnější. Nejlepší možností je trezor. Ten však nemá každý, zvláště pak začínající investoři.

Kdo nechce utrácet nemalé finance za domácí trezor, může využít ten bankovní. Lidé si běžně do bankovních domů ukládají své drahocennosti, jelikož tam jsou chráněny nejlépe. Je ovšem potřeba vědět, že ani tato ochrana nebude zdarma. Za užití bankovního trezoru se totiž platí poplatky.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..