Pro začátek se vyzbrojte účinnými přípravky proti zvracení, než si je však vezmete, zkuste to nejdřív bez nich. Co pomáhá je zavřít oči a pokusit se co nejrychleji usnout. Když to nepomůže, posaďte se vedle řidiče a upřeně sledujte krajinu tak, aby nebyl rozdíl mezi tím, co cítíte a vidíte. Rozhodně po cestě nikdy nečtěte.
Vyzkoušejte, jestli Vám více vyhovuje cestování nalačno, nebo po jídle. Pokud je pro Vás lepší se před cestou najíst, vynechejte tučná, těžká a příliš mastná jídla. Nikdy před cestou nepijte alkohol, jinak dojde k narušení přirozených procesů ve středním uchu a nevolnost se ještě zvětší.
Topení dejte vždy na minimum a nechte si otevřené okno, protože vzduch je pro Vás velmi důležitý, také značně pomůže se snížením nevolnosti. Jestli to nestačí, zajeďte s autem ke krajnici v místě, kde to bude bezpečné, a chvilku se projděte kolem auta.
Léky
Nejvíce používaným a prověřeným lékem je beze sporu Kinedryl. Aplikovat se musí nejméně 15 – 30 minut před tím, než se vydáte na cestu. Můžete ho klidně vzít i častěji v průběhu jízdy. Další co lze použít je cestovní žvýkačka Travel Gum, která působí proti žaludeční nevolnosti i pocitům na zvracení. Vezměte si jí nejlépe 15 minut před jízdou a žvýkejte nejméně 10 minut. Žvýkačka účinkuje zhruba jednu až tři hodiny. Kdo nesnáší jakékoliv léky, může si s sebou na cestu vzít kousek čerstvého zázvoru a po cestě ho kousat (nepolykat), nebo si z něj uvařte čaj do termosky a po cestě popíjejte.
Zanechte odpověď