Pro náš organismus jsou nepostradatelné a velice důležité, neboť dokážou likvidovat volné radikály, které v našem těle způsobují celou řadu nemocí. Nejedná se však jen o takové jako nachlazení či chřipka, ale také šedý zákal, srdeční choroby, Alzheimerova a Parkinsonova choroba, různé typy rakoviny a další nemoci.
V našem těle tak pracují jako ochrana, a při jejich nedostatku jsme náchylnější k nemoci, proto je nutné, abychom je pravidelně a v dostatečné míře doplňovali a nemocem tak předcházeli.
Kde je najít?
V přirozené formě se vyskytují v potravinách i v přírodě. Užívat je můžete také ve formě různých doplňků stravy v podobě tablet, avšak nejsou tak účinné, jako ty přírodní antioxidanty. Jaké jsou jejich hlavní zdroje?
- Kvalitní čaje
- Zelená káva (patří k největšímu zdroji)
- Jablka
- Cibule
- Borůvky
- Ostružiny
- Oregano
- Mrkev
- Kopr
- Dýně
- Rajčata
- Listová zelenina a další.
Pokud naše tělo prochází detoxikací, což je proces, při kterém se náš organismus zbavuje škodlivých látek, jež dokážou náš organismus značně rozladit, jsou antioxidanty velmi důležité, protože s tímto procesem pomáhají. Proběhne-li proces tak jak má, dostaví se po něm pocit plného zdraví a tělo nebude pociťovat únavu. Detoxikace je důležitá nejen po prodělané nemoci, ale i jako prevence.
Na co pomáhá detoxikace?
- Pročistí krev
- Pročistí lymfy
- Podporuje činnost jater, ledvin, střev a v podstatě celého těla
Ideální je očista na jaře. Vedle antioxidantů je důležitý také správně sestavený jídelníček, bohatý na potraviny, které obsahují antioxidanty a také dostatečný pitný režim (hodí se nejen čistá voda, ale také bylinkové čaje)
Zanechte odpověď