Jak na puchýře?


Jak na puchýře?

Představte si, že jste si koupili nové boty, chodili v nich celý den a večer když jste přišli domů, tak jste zjistili, že ta nesnesitelná bolest, která se Vám celý den v noze ozývala, je nakonec puchýř, který se na noze začíná tvořit. Důvodem nemusí být jen nově koupené boty, puchýře se Vám klidně mohou objevit i od obyčejné ponožky, kterou nosíte, a shrne se Vám, tím se noha dře a puchýř je na světě.

U nových bot je ten problém, že nějakou dobu trvá, než se Vaší noze přizpůsobí, přestože jste si jí v obchodě dobře vyzkoušeli. Jejím nošením dochází ke tření, čímž se poškozuje horní vrstva kůže, tím se zalije prostor mezi vrchní a následující vrstvou tekutinou, která je jinak za normálních okolností součástí těla.

  • Podle odborníků to platí u většiny případů, že každý kdo si koupí nové boty, skončí na konci prvního dne, kdy je obul s puchýřem. To je prostě nevyhnutelné.

Jak lze hojení puchýřů pomoci?

Samozřejmě, že existuje řada přípravků, které můžete zakoupit přímo v lékárně, speciální náplasti na puchýře, mastičky a podobně, ale pro začátek bohatě postačí, když sáhnete po přírodní léčbě ve formě bylinek a připravíte si jednoduchý odvar, který použijete.

  • Do hrnce dejte 1 až 2 hrsti listů devětsilu (čím víc jich dáte, tím silnější bude odvar), zalijte vroucí vodou a nechte vylouhovat. Vzniklým odvarem poté bolavé místo s puchýřem natírejte několikrát za den.

Poznámka: Nikdy nepropichujte puchýře špendlíkem či jehlou, abyste si tam nezanesli infekci, což by Vám značně prodloužilo hojení a bolelo by to ještě mnohem víc. Pokud nemusíte, nedávejte přes puchýř náplast, aby kůže lépe dýchala.




1 komentář na Jak na puchýře?

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..