Známe to všichni, něco děláme, najednou chvilka nepozornosti a odřenina je na světě. Pokud není moc hluboká a je to jen povrchová oděrka, pak není nutné hned běžet k lékaři, aby Vám to ošetřil, klidně takové ošetření zvládnete i doma.
Jak na to?
- Důležité je, abyste nejdřív postižené místo omyli pitnou vodou (nepoužívejte mýdlo ani nic podobného, kůži by to podráždilo).
- Po omytí nechte pokožku chvilku odpočinout.
- Nakonec odřeninu vydesinfikujte (stačí buď desinfekcí trochu polít, nebo otřít kouskem vaty namočené do desinfekce (pokud nemáte zrovna doma desinfekci, použijte několik kapek obyčejného octa, naneste ho na zranění, nechte působit aspoň 20 minut a průběžně přikapávejte další, aby skutečně po celou dobu působil).
Důkladné očištění každého takového zranění je důležité nejen proto, aby se rána zbytečně nezanítila, ale také tím zabráníte zbytečným a často velmi rozsáhlým jizvám, které by se mohly vytvořit.
Co pomáhá s hojením?
- Jak jinak než bylinky, v tomto případě Vám pomůže Maceška polní. Stačí, když jí dáte do hrnku či misky, zalijete vroucí vodou a necháte 20 až 25 minut louhovat. Takto připravený odvar nanášejte vatovým tamponem na postižené místo nejméně dvakrát za den.
Zanechte odpověď