Jak na zapařeniny z vedra?


Jak na zapařeniny z vedra?

Přestože se snažíme, často se nám tento problém v podobě zapařeniny nevyhne. Můžeme se pokusit tomu předejít pomocí několika vychytávek.

  • Noste volnější spodní prádlo, kůže potřebuje dýchat
  • Nepůjčujte si od nikoho ručník
  • S nikým si nevyměňujte prádlo, které by těsně přiléhalo k tělu
  • Po každém koupání si pečlivě osušte pokožku v oblasti třísel

Lehké formy zapařenin se většinou ošetřují lokální mastí, která se aplikuje na postiženou kůži (pokud je postižena pouze vrchní část kůže).

Rozvinutější zapařeniny už nevyřeší jen zvýšená hygiena, ale musí být nasazena léčba. Naopak, čím se budete sprchovat častěji, tím více může být podpořen rozvoj akutních kožních plísní, což jen zapařeniny zhorší. Tento problém postihuje častěji jedince, kteří trpí cukrovkou, navíc náchylnější jsou spíš muži oproti ženám.

Co pomůže?

Neváhejte vyzkoušet produkty vyrobené z chráněné rostliny, která se nazývá Plavuň vidlačka. Tradiční léčitelství jí používá jako zásyp na kožní záněty, svědivé a mokravé vyrážky, ale také na již zmíněné zapařeniny. Naši předkové jí v dávných dobách využívali na svrab. Nať se zase používala při léčbě zánětu močového měchýře a na onemocnění ledvin.

  • K léčení se využívají zejména výtrusy této rostlinky.

Plavuň dokáže zmírnit průběh zánětů kůže, a také tlumit bolest, pokud jej užíváte vnitřně. Bohužel při užívání vnitřně musíte být velice opatrní, neboť větší dávka takového rostlinného přípravku zapůsobí v těle jako jed. Proto než se rozhodnete užívat plavuň vnitřně, vždy se nejdříve poraďte s odborníkem.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..