Jaké cviky pomohou na ploché břicho?


Jaké cviky pomohou na ploché břicho?

Zejména v letních měsících se bříško zakrývá jen velmi těžko, hlavně u žen platí za nejproblematičtější část těla. Břišní svaly pomáhají se správným postojem těla, a také nám umožňují provádět skoro většinu pohybů během celého dne. Pokud jsou vaše břišní svaly opravdu silné a pevné, lépe zvládnete nošení těžších věcí, navíc brání tomu, aby vás poté bolela záda.

Zkuste se naučit několik jednoduchých cviků, které vám se zpevněním a zesílením břicha pomohou. V průběhu dne vám nejvíc pomáhá příčný břišní sval, ten obaluje břišní stěnu zepředu jako širší pásek. Na jeho posílení se provádí tzv. výdrže. Pojďme se teď blíže podívat na jednotlivé cviky.

Cviky:

Vzpor ležmo s přitažením kolena

Dlaně a špičky chodidel opřete o zem, držte tělo v poloze prkno a zpevněte střední část těla. Pomalým a přesným pohybem střídavě přitahujte kolena k hrudníku. Snažte se udržet stabilní polohu pánve, páteře a hlavy. Navíc si hlídejte, abyste měli stále nitrobřišní tlak.

Výdrž na předloktí – prkno

Nejdřív se položte na předloktí, opřete se nad koleny a aktivujte si břišní svaly tím, že pánev lehce naklopíte dopředu. Postupně se propínejte, kolena zvedněte nad zem a opírejte se pouze o špičky chodidel. Z počátku se snažte v této poloze udržet 20 sekund a postupně prodlužujte interval. Čím déle tak vydržíte, tím lépe. Musíte hlavně pravidelně dýchat, nikdy nezadržujte dech.

Boční prkno

Zaujměte polohu ležmo bokem s podporou, opřete se o hrany chodidel a předloktí, loket umístěte pod rameno, paži si opřete v bok nebo jí dejte za hlavu. Srovnejte se tak, aby hlava i pánev tvořila jednu přímku a udrželi jste si aktivní střed těla. Činnost svalů zvýšíte tak, že budete bokem klesat pomalu dolů a zase se budete vracet zpět. Cvik opakujte, dokud budete schopni udržet výchozí pozici těla.  Interval, po který cvik provádíte, postupně prodlužujte.

Rolling

Začněte tím, že se posadíte na kostrč, spodní žebra zatáhnete, zvednete obě nohy a předpažíte. Intenzitu zátěže určí vzdálenost mezi pažemi a nohama. Čím budou končetiny dál od sebe, tím větší bude zátěž a o to intenzivnější bude zapojení břišních svalů. Zvedněte se horní částí těla nahoru a zase zpět, aniž se vám rozpadne nastavená poloha a ztratíte stabilitu ve středu těla.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..