Léčba průjmu bez problému


Podzimní plískanice a velké výkyvy teplot přispívají ke zhoršené imunitě organismu. Přidá-li se ještě psychická nepohoda, stres a melancholická nálada, jež bývají nejčastějšími spouštěči nemocí, není divu, že mnoho z nás musí čelit různým virovým onemocněním. Běžné příznaky, jakými jsou rýma, kašel a bolest hlavy, většinou zvládáme i při vykonávání zaměstnání. Horší jsou choroby, nad kterými nelze jen tak mávnout rukou. Typické jsou chřipkové infekce způsobené virem, případně různé střevní katary.

Dobrý pitný režim zabrání dehydrataci organismu

Základními příznaky střevní chřipky bývají zažívací potíže provázené zvýšenou teplotou, křečemi v břiše a bolestí hlavy. Léčbu průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) bychom rozhodně neměli podceňovat. Jedná se o invazivní onemocnění, v jehož průběhu může dojít k odvodnění organismu. Obecně je doporučován klidový režim spojený s dietou a dostatečným přísunem tekutin. Rozhodně je nutné se vyvarovat jakýchkoliv dráždivých potravin, kořeněného či tučného jídla. Tekutiny by měly být podávány po malých dávkách.

Osvědčené bylinkové recepty

Z přírodních preparátů se proti žaludečním křečím, průjmu a zvracení doporučuje saturejka, která je rovněž oblíbeným kořením. Dvě kávové lžičky této byliny zalijeme půl litrem horké vody a necháme pět minut luhovat. Takto připravený čaj pijeme, dokud se nám neuleví. Další léty a zkušenostmi ověřenou bylinkou hojně užívanou při žaludečních a střevních potížích je sléz. Pro přípravu odvaru lze použít květy, lístky i strouhaný kořen. Zhruba jedna lžička suroviny postačí zalít horkou vodou, tři minuty vyluhovat, následně scedit a užívat.

Okamžitá pomoc s dlouhodobým účinkem

V průběhu průjmového onemocnění dochází k narušení střevní mikroflóry. Pro opětovné nastolení rovnováhy a normalizaci činnosti trávicího ústrojí je výborným preparátem léčivý prostředek Hylak, který mohou užívat i děti, kojenci a těhotné ženy. Přirozenou cestou upravuje funkci střevní sliznice, podporuje růst tělu prospěšných bakterií a napomáhá tak při nadýmání, zácpě či průjmu. Bývá doporučován pro léčbu střevních infekcí, ale i při užívání antibiotik či cestách do exotických zemí. Podává se před jídlem či v jeho průběhu spolu větším množstvím tekutin. Lze ho kombinovat s ovocnými čaji nebo džusy. Pokud potíže neustupují, je nezbytně nutná konzultace lékaře.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..