Jak správně chovat šneky?


Jak správně chovat šneky?

Pokud plánujete, že svým potomkům či vnoučatům pořídíte nějaké zvířátko k Vánocům, pak zkuste africké šneky. O jejich pěstování je v současnosti dost velký zájem, a když víte jak na to, nemůžete na chovu těchto roztomilých tvorečků, kteří si svůj domeček nosí na zádech, nic zkazit.

  • Achatina což je název afrického šneka je vhodným mazlíčkem zejména tam, kde nelze chovat běžná zvířata kvůli alergii. Vzhledem k tomu, že šnek nemá ani srst či peří je pro alergika naprosto ideálním zvířátkem.

Jak dlouho vám šnek vydrží?

Africký šnek, který je chován v zajetí, se může dožít zhruba 7 let a dosáhnout úctyhodné velikosti až 20 centimetrů. Je logické, že takový šnek bude pořádný cvalík, kterému nebude stačit nějaké mini akvárium, do kterého byste ho nacpali.

Bydlení pro šneka

Pro šneka je důležité vyrobit vhodné ubytování. K tomu vám stačí plastový box, do kterého uděláte otvory na větrání.

  • Klasikou pro šnečí bydlení je samozřejmě skleněné akvárium, které bude finančně o něco náročnější.

Ke spokojenosti šneka bude dobré bydlení, jež splní velikost 60×50 centimetrů. Ideální teplotou pro afrického šneka je prostředí, kde je mezi 20 až 28°C. Vlhkost by se měla pohybovat kolem 90%.

Co šneci milují?

Jednoznačně zeleninu, takže když jim dáte dobrou okurku nebo salát budou vám vděčni. Vedle zeleniny si rádi pochutnávají třeba na pampeliškách.

  • K jejich dalším libůstkám patří rosení vodou. Na to vám postačí obyčejná láhev s rozprašovačem, kterou naplníte vodou a můžete rosit.
  • Občas je můžete omýt i velmi tenkým proudem vody, ale musíte být velmi opatrní. Někdo na to dokonce používá injekční stříkačku bez jehly pokud možno co nejmenší.

Jak poznat, že se šnekům daří dobře?

O tom, že je o šneka dobře postaráno a dostává takovou péči, kterou potřebuje, se můžete snadno přesvědčit obyčejným pozorováním jejich chování. Pokud jsou šneci aktivní, je to známka, že jsou zcela v pořádku a mají vše potřebné. Jestliže se vám zdají leniví, může to znamenat, že je uvnitř jejich obydlí buď nevhodná teplota, nebo nedostačující vlhkost.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..