Víte, o tom, že útulnost domova je nade vše? Dekorační prvky nejen na polici jsou tak naprostou povinností, protože bez bytových doplňků by domov nebyl domovem. Nebyl by zabydlený, nebyl by útulný. Proto mnohdy tíhneme až k naprostým kýčům či sentimentálním objektům z dětství, které si vystavujeme po celém domě bez ohledu na design. A o to v současné módě mezi bytovými doplňky jde – aby doplněk bil do očí a zjevně se do prostoru nehodil.
Krása je přesně taková, čím okem je hodnocena
Krása je relativní prvek. Pro někoho je krásná starožitnost, jiný tíhne po chladném moderním materiálu. Jak je to s vámi? Právě současným hitem moderního obydlí je starožitný prvek. To je ale paradox, že? Plácněme tedy do super luxusního a moderního pokoje, který v současné době figuruje jako vzdušná místnost jednoduché barvy, něco z let minulých. Může to být starý psací stroj. Může to být historický fotoaparát, kormidlo či vrtule, ale klidně i historické jízdní kolo, anebo motorka. Hned se tam budete cítit lépe…
Estetika zneužitá účinkem
Velmi oblíbeným bytovým doplňkem je také kombinace doplňku s nábytkem. Tedy nejen estetický prvek, ale zároveň také užitkový předmět. Tím je myšlena například stará dřevěná truhla, do které můžete ukrýt sezónní deky, rodinné fotografie a podobně, a která zároveň slouží jako konferenční stolek. Obrovským hitem v zahraničí je také malířský stojan jako televizní stolek. Zase kombinujete designový originální bytový prvek a úložný prostor dohromady. Vtipné na tom vše je, že polovinu z těchto „starých krámů“ máte na půdě. Vše si lze opravit, vylepšit. Co takové bedny na munici? Taky nádherný designový stolek – třeba pod televizi.
Lidé ale milují rovněž repliky historických glóbusů, které se nabízí v kombinaci s barem, tedy úložným prostorem pro láhve alkoholu i sklenice. Udělat si z obýváku takovou malou astronomickou laboratoř s rekvizitami v podobě litinových slunečních hodin, které jsou výrazným prvkem na každém konzolovém stolu či pánském psacím stole, je snem každého fajnšmejkra. Zcela moderní člověk však volí raději neidentifikovatelná tělesa na stojanech, evokující dojem roztopeného a znovu zhmotněného plastu či skla, hlavně, aby to bylo dílem návrháře, kterého nikdo nezná, ale jehož práce stojí mnoho peněz. Z barev pak převládá samozřejmě kontrast v poměru se zdí dané místnosti, ale výjimkou nejsou ale designové úpravy obydlí, kde se bytový doplněk barvou utápí v barvě místnosti.
Zanechte odpověď