Jak využít zelený čaj? Zelený čaj má mnoho prospěšných účinků, o kterých si možná ani nejsme vědomi. Možná jej však nepoužíváte, a i přesto, že vedete zdravý životní styl, cvičíte a jíte zdravě, není váš zdravotní stav stále dobrý a vy se necítíte fit, anebo cítíte, že jste zaneseni toxiny. To je právě doba, kdy vám chybí zelený čaj, který je prospěšný pro tělo i duši…
Extrakt ze zeleného čaje je vlastně koncentrovanou formu listů zeleného čaje, který pochází z čajovníku vystupujícího pod názvem Camellia sinensis.
Zelený čaj a jeho použití
Zelený čaj je jedním z nejméně opracovaných čajů na světě, a právě díky tomu v sobě zachovává veškeré zdraví prospěšné látky. Na jeho proces výroby se zaměřuje Čína, celkově Asie, ovšem pěstování a zpracování tohoto moku se již rozvíjí do celého světa, jsou to i tropické a subtropické oblasti.
Pokud s oblibou pijete tento zelený mok, je to více než dobře. Jedná se o starou tradicí v zemích jako je Čína a Japonsko, kde tento čaj hraje důležitou roli v kultuře, ovšem naštěstí se tato kultura dostává až k nám a japonský čajový obřad, který obsahuje práškový zelený čaj, umožňuje účastníkům praktikovat takzvaný Zen, o kterém si více můžete přečíst na internetu. Z této země se tak popsaná tradice pití tohoto zeleného čaje dostala až do širého světa a nyní si lze koupit tento čaj dokonce i v čajových sáčcích, stejně jako čaj černý nebo jiný bylinný, tudíž se nemusíte zdržovat s dávkováním čaje do sítka.
Proč je zelený čaj populární?
Zelený čaj nám přináší nemálo zdravotních výhod, zejména je to však především silný antioxidant, který pročišťuje lidské tělo. Zpracovává se rovněž do formy bylinných potravinových doplňků, ale lidé upřednostňují klasické lístky čaje. Vylouhovaný extrakt si lze také snadno připravit doma pomocí jednoduchého vaření listů tohoto čaje, které nakoupíte buď již v sypané, drcené podobě, anebo balené v pytlících, podstatné však je, aby to nebyla příměs, pozor tedy na nekvalitní verze, které naopak obsahují nezdravé pesticidy nebo herbicidy, které poškozují lidské zdraví.
Čaj si připravíte tak, že vroucí vodu necháte chvíli vychladnout. Vroucí voda by totiž zbavila čaj živin a takový čaj by nebyl účinný. Louhování čaje ve vodě by mělo trvat asi tři minuty. Čím déle necháte čaj louhovat, tím se uvolní do vody více sloučenin. V případě nekvalitních čajů s pesticidy jde o zdraví nebezpečnou legraci. Komu se navíc dělá ze silného čaje špatně, ten by jej neměl často konzumovat a ne ve velké míře, může totiž docházet ke zvracením, až ke mdlobám.
Zanechte odpověď