Sex je součástí zdravého a krásného života. Někdy nám dokonce přinese daleko víc radosti, než jsme čekali, v podobě roztomilého dítěte. Ne vždy jsme ale na dítě připraveni. A tak především ženy dělají vše proto, aby se neplánovanému početí vyhnuly.
Oblíbeným a snadným řešením se stalo užívání hormonální antikoncepce. Bohužel nové studie prokazují, že ani ony zázračné pilulky nejsou vždy stoprocentní, dokonce mohou až za polovinu neplánového početí a ženy v ně ztrácí důvěru. Navíc dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce může nepříznivě ovlivňovat ženský organismus. I proto je vhodné hledat jiné cesty. My se teď ale zaměříme na to, co dělat, když antikoncepce selže, dojde k nechráněnému styku nebo se poškodí prezervativ. Je ještě nějaká šance na záchranu?
Záchranu hledejte do tří dnů
Když se obáváme, že použitá antikoncepce nás před těhotenstvím neochrání, můžeme sáhnout po nouzovém řešení v podobě tablety Afternor. Účinná látka tablety je levonorgestrel. Je to vlastně synteticky vyrobený derivát ženského pohlavního orgánu progesteronu, který ovlivňuje ženskou pohlavní soustavu, bráni v oplození vajíčka a jeho usazení v děloze. Požitím tablety bezprostředně po nechráněném pohlavním styku (nejdéle však do tří dnů) zabráníte nechtěnému otěhotnění. Pokud už ale k oplodnění a usazení vajíčka došlo, tableta vám nepomůže a plodu neublíží. Jednoduše se dá říct, že čím dřív Afternor užijete, tím máte větší šanci neotěhotnět.
Afternor jako pohotovostní antikoncepce
Pro vysokou koncentraci účinné látky v přípravku Afternor není jeho užívání vhodné pravidelně. Nicméně v lékárničce by měl mít své místo, už pro možnost včasného užití tablety po pohlavním styku. Mnozí nazývají Afternor jako pohotovostní nebo nouzovou antikoncepci.
K dostání je téměř v každé lékárně a je volně prodejný.
Zanechte odpověď