Jako majitelé rodinného domu máte jistě zájem na tom, aby v jeho interiérech dlouhodobě panovaly ideální podmínky pro bydlení. Jedním z častých problémů, které se týkají zejména starších objektů, je zvýšená vlhkost zdí. Vyřešit se dá důkladným odborným zásahem. Existuje hned několik možností.
Podřezání zdiva
Klasikou je v dnešní době podřezání zdiva. Používá se k tomu řetězová pila, případně pak lanová diamantová pila. Druhý uvedený způsob je praktičtější, protože se dá využít u všech typů zdí, zatímco podřezání řetězovou pilou je vhodné pouze pro cihlové objekty. V obou případech dochází k vyplnění spár, jimiž doposud vlhkost do zdí pronikala.
Ke snížení vlhkosti pomůže i umělé elektromagnetické pole
Další možností je takzvaná aktivní elektroosmóza. Jde o moderní metodu, jež využívá fyzikálních jevů. Do postižených zdí jsou postupně nainstalované katody a anody, díky čemuž dojde k vytvoření elektromagnetického pole. To následně zabraňuje vzniku vlhkosti a jejímu prostupování dovnitř domu. Tato metoda je výhodná v tom, že je zapotřebí jen minimum stavebních prací. Je zároveň i rychlá a maximálně účinná.
Někdy se odborníci mohou přiklonit i k jiným alternativním způsobům. Například jde o chemickou injektáž. Do narušených oblastí se nanesou silikonové krémy, polyuretanová pryskyřice, případně jiné podobné látky, které zabrání dalšímu šíření vlhkosti.
Izolace zdiva výše uvedenými způsoby se vždy provádí odborným zásahem. I z toho důvodu, že pořízení potřebných věcí by pro majitele rodinného domu bylo zbytečně nákladnou záležitostí. U podřezávání zdiva jde navíc o náročnější stavební úpravy na objektu, takže by laik snadno mohl zdivo narušit a ohrozit stabilitu celého domu. Zruční a zkušení řemeslníci oproti tomu zajistí, že vše proběhne v pořádku a výsledek vás plně uspokojí.
Zanechte odpověď