Zdá se to jednoduché. Vezmete mazlíčka, hodíte do vany, napěníte psím šamponem a prostě vymydlíte. Měli byste ale myslet i na jeho psychickou pohodu, zdraví, a také na to, abyste s ním neudělali doma moc velký nepořádek.
Jak vykoupat zvíře? Připravte si psí ručník
Předně si rozmyslete, kde zvíře vykoupete. Jestli pes pouští chlupy, je lepší použít lavor, pokud jde o menší plemeno. Není to jako s vlasy, kdy jich sítko pár snese. Víc chlupů síto ucpe a pes se bude smáčet ve stojaté vodě, což právě ta menší plemena nemají ráda. Navíc pokud sítko odplave, může se vám ucpat rovnou celý odpad, což je nepříjemné. Pokud dáte psa do vany, doporučíme zvíře před koupáním vykartáčovat, ať z něj vypadne co nejméně chlupů. Aby vám pes neutíkal, dejte do vany protiskluzovou podložku. Jestliže vaše zvíře vodu nemusí, napusťte mu ji trochu do vany, ať se neděsí tekoucí sprchy. Srst zvířátka namočte. Potřebné množství psího šamponu zřeďte s teplou vodou, srst bude pak rychleji pěnit. Šampon začněte vmasírovávat do chlupů, snažte se dostat až ke kůži, aby se odstranila veškerá špína a mastnota. Myjte zvíře od trupu dolů k packám, hlavu a krk si nechte nakonec. Jednak, aby se zvířeti nedostal šampon do očí či uší, a pak také – zvíře s namydlenou hlavou dlouho nevydrží. Pořádně mu vymyjte šampon a připravte si psí ručník.
Šikovné kabátky pro psy
Pejska usušte. Aby neprochladl, doporučujeme župánky, do nichž se zvíře krásně zabalí. Například petlando.cz nabízí kabátky pro psy, které jsou ze savého bavlněného froté. Obleček zabraňuje pejskovi zůstat v mokré srsti a pomáhá předcházet prochlazení i artrotickým stavům. Dále se také nabízí sušící rukavice na srst, které jsou zhotoveny z dvojitého bavlněného froté. Ty můžete ostatně využít vždy, když se vrátíte z procházky v dešti. A samozřejmě to samé platí i o kabátcích, které v zimě chrání před chladem a v létě naopak brání přehřátí.
Zanechte odpověď