Pracovali jste v letech 2017 až 2021 v Německu? Pak pravděpodobně od německých úřadů můžete získat zpět nějaké peníze, část daně, kterou jste odváděli ze svého zaměstnaneckého platu. Žádat o ni lze až čtyři roky zpětně. Jestliže jste začali pracovat u našich západních sousedů až letos, budete muset počkat do ledna dalšího roku, žádá se vždy zpětně.
Stejně jako vám může vzniknout daňový přeplatek v Česku, může vzniknout i v Německu. Rozdíl je však v tom, že daňové přeplatky v Německu bývají poměrně vysoké, častokrát nad tisíc eur. Záleží samozřejmě na výši vaší mzdy, výši odvedené daně z příjmu, daňové třídě, vašich příjmech mimo Německo a odpočitatelných položkách.
Co obnáší podání daňového přiznání v Německu?
Samozřejmě budete muset doložit a přiznat všechny své příjmy. Zároveň lze v daňovém přiznání uplatnit odpočitatelné položky a daňové bonusy. Patří sem třeba výdaje na ubytování, výdaje na životní, cestovní a úrazové pojištění, na zdravotní péči v Německu či péči o dítě v Německu. Vše je potřeba zdokladovat, odborníci vám ale se všemi náležitostmi pomohou, pokud si nebudete vědět rady. Na vrácení daní z Německa totiž nemusíte být sami.
Požádejte o vrácení daně s odborníky
Týká se vás možnost vrácení daně z Německa? Pak se spojte se společností TJ-Legal, která se přesně touto problematikou zabývá. Průměrná doba vyřízení vrácení přeplatku tvoří 16 týdnů, výše získaného přeplatku bývá typicky od od 703 € do 5 041 €.
V TJ-Legal vám pomohou s vyřízením veškeré administrativy, nemusíte si tedy dělat starosti s tím, že neumíte německy a nevyznáte se v německých formulářích. Stačí, když dodáte potřebné dokumenty, tedy zejména potvrzení od zaměstnavatele.
A ještě jedna poznámka na závěr. V Německu lze podat tzv. společné zdanění manželů, které je ve více než 80 % případů výhodnější, získáte zpět vyšší přeplatek. Podívejte se na stránce TJ-Legal na bližší informace.
Zanechte odpověď