5 důvodů, proč byste měli zvážit wellness pobyty

5 důvodů, proč byste měli zvážit wellness pobyty

Každý z nás si potřebuje dopřát čas pro sebe a lehce se oprostit od stresu, který zažíváme denně v práci. Skvělým řešením mohou být wellness pobyty. Pojďme se podívat, proč si vybrat právě tento typ dovolené.

Čas na úplný relax

Takový wellness pobyt pro dva je skvělý, jelikož budete mít úplný čas na sebe a vaše priority. Díky takovému pobytu máte dostatek času přemýšlet nad tím, co vlastně v životě chcete a jak dělat smysluplnější rozhodnutí. Podle výzkumné studie, přináší pravidelná dovolená pouze krátkodobé zlepšení pohody, zatímco odjezd na týdenní jógový a meditační pobyt v ústraní může dlouhodobě zlepšit metabolismus.

Jiddu Krišnamurti, známý duchovní vůdce a filozof, to vysvětluje jasně: „Myslím, že je někdy nezbytné odejít do ústraní abyste vpustili do své mysli čerstvý vzduch.“

Pryč od každodenní rutiny

Wellness pobyty se obvykle nacházejí na klidných místech v blízkosti přírody a nabízejí vám dokonalé prostředí a prostor, kde můžete zapomenout na životní shon a odpočinout si. Zároveň, pokud jste zvědaví a láká vás poznávání okolí, můžete vyrazit na výlety či procházky.

A pokud nechcete opustit svojí drahou polovičku, wellness pro dva jsou skvělou alternativou.

Posun ke zdravějšímu a uvědomělejšímu způsobu života

Celostní přístup wellness pobytů má tendenci posouvat lidi k vědomějšímu a zdravějšímu přístupu k životu. Po procedurách mají účastníci tendenci vracet se do svého rušného a náročného života s pocitem obnovy, posílení a klidu. Získané zkušenosti jim pomáhají dělat v životě vědomější rozhodnutí a vyhýbat se stresu.

Příroda vám umožní relaxovat

Jako lidské bytosti jsme součástí přírodních ekosystémů a jsme na nich závislí, pokud jde o jejich přežití. Podle nedávné studie je v rychle se měnícím prostředí a s rostoucí urbanizací tato závislost zpochybněna. Přírodní prostředí ovlivňuje lidské zdraví a pohodu přímo i nepřímo. Příroda poskytuje příležitosti pro zotavení se ze stresu a fyzickou aktivitu.

Odpojte se pro lepší rozhodování

Věděli jste, že multitasking a závislost na digitální stimulaci vede ke špatnému rozhodování? V době e-mailů, textových zpráv a sociálních médií se často přistihneme, že děláme několik věcí najednou, avšak tento neustálý multitasking na nás může mít negativní dopad. Podle Earla Millera, neurologa z MIT, bylo zjištěno, že neustálá vnější stimulace a multitasking, zvyšují produkci stresového hormonu kortizolu a také hormonu boje nebo útěku, adrenalinu.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..