Pokud vás zrovna vykradli, nebo se vás vykrást pokusili, je jasné, že musíte zavolat zámečníka a nechat vyměnit zámek ve dveřích. Pokud vás ale nikdo nevykradl, tak si možná kladete otázku, jak často měnit zámek. V následujícím článku najdete odpověď.
V jakém případě určitě vyměnit zámek
Pokud došlo ke vloupání, nebo k pokusu o něj, určitě zámek vyměňte. Výměna zámku je však nutná i v několika dalších případech – ve chvíli, kdy vám někdo ukradne klíče, u nichž byla i vaše adresa nebo třeba tehdy, když ztratíte celou kabelku, kde jsou klíče i doklady.
Zámek doporučujeme vyměnit i v novém domě, kam jste se právě přistěhovali, a kde doposud žil někdo jiný. Pronajímáte-li si byt, měňte zámky pro jistotu pokaždé, když se přestěhujete na novou adresu. Nikdy si nemůžete být jistí, že předchozí nájemce odevzdal všechny klíče od bytu nebo že si neudělal kopie. Pokud se od vás stěhuje partner či spolubydlící, rovněž zámky pro jistotu vyměňte. Vyhnete se tak případným problémům do budoucna.
Jsou-li zámky zanesené a staré, objeví-li se na nich stopy rzi, nebo se potýkáte s problémy při odemykání a zamykání, bude výměna asi také nutná. Životnost zámku se udává asi pět až deset let podle typu a podle toho, jak často je používán. Pamatujte, že opotřebený zámek vás méně chrání.
Preventivní výměna zámků
Mnoho lidí výměnu zámků podceňuje. Je však třeba pamatovat na to, že pravidelnou výměnou zámků zvyšujete bezpečnost svého domova či provozovny. Doporučeno je dokonce mít více zámků a ty pravidelně střídat.
Jak na výměnu zámku
Pokud si troufáte, můžete zkusit zámek vyměnit sami. V opačném případě jsou tu služby zámečnictví. Profesionální zámečník zvládne výměnu zámku do několika minut a vás to bude stát jen pár korun. Přitom je to způsob, jak ochránit všechno to, co máte doma a co má pro vás nepochybně mnohem větší cenu.
Zanechte odpověď