Kdy bude další Bitcoin halving: Půlení BTC je zase za rohem

Kdy bude další Bitcoin halving: Půlení BTC je zase za rohem

Další půlení Bitcoinu = halving se rychle blíží a odhaduje se na květen 2024, takže mnoho lidí zajímá, jak se v důsledku toho změní cena Bitcoinu. Na těžaře čekají velké změny, protože dosavadní odměny 6.25 BTC za účast v procesu těžby se sníží o 50 %.

Když vznikl Bitcoin, anonymní tvůrce pod pseudonymem Satoshi Nakamoto vytvořil pravidla protokolu Bitcoin. Jedním ze základních pravidel byl limit bitcoinových zdrojů, což znamená, že celkem existuje „jen“ 21 milionů bitcoinů – jakmile bude všech 21 milionů vytěženo, do oběhu se již žádné nové nedostanou.

Zdá se, že mnoho krypto nadšenců si myslí, že cena bitcoinu se po snížení na polovinu výrazně změní. Zatímco hodnota BTC se může před půlením zvýšit kvůli čekání, nesouvisí to přímo s procesem těžby. Obchodníci mohou před takovými událostmi zvýšit svou aktivitu v očekávání zisků, ačkoliv proces halvingu nesouvisí s vývojem BTC na trhu.

Co je to ten Bitcoin halving, o kterém každý mluví?

Půlení bitcoinu je automatický proces, který snižuje odměny pro těžaře na polovinu přibližně každé čtyři roky. Odměna v Bitcoinu se snižuje na polovinu každých 210 000 bloků, vytěžit tento počet bloků trvá přibližně čtyři roky.

Před prvním vydáním této kryptoměny, jako veřejného open source systému byla odměna pro těžaře 50 BTC za vytěžení 1 bloku. O čtyři roky později pak klesl na 25 BTC. Poslední bitcoin halving vyústil v aktuální odměnu 6.25 BTC a další se uskuteční v květnu 2024 a sníží odměnu na 3.125 BTC.

Generování bloku trvá 10 minut a těžaři se účastní procesu pomocí výpočetního výkonu k řešení složitých matematických rovnic. Díky tomu dostávají odměny – ty samé, které se každé 4 roky snižují na polovinu (přesně každých 210 000 bloků).

Proces půlení odměn v BTC bude pokračovat, dokud nedosáhne nuly. To bylo vytvořeno pro regulaci celkové nabídky BTC a zabránění inflaci. Pokud by se mince nerozdělovaly pravidelně, počet bitcoinových jednotek by se neustále zvyšoval, dokud by bitcoiny neměly prakticky žádnou hodnotu.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..