Ne každý z nás má tak nepříjemný defekt jako je lupénka. Jedná se o kožní onemocnění, které na první pohled může vypadat jako velmi rozšířený, neléčený ekzém. Ale není tomu tak. Lupénka je opačný problém. Lupénka je extrémní vysušování kůže, se kterým si kolikrát neví rady ani odborníci.
Tak jako jsme každý zcela jiný, tak i lupénka se u každého z nás projevuje jinak a zabírá na ni něco jiného, ale jakmile selže věda a i přes drahé masti a léky na ni nic nezabírá. Potom je nejvyšší čas odejít od lékařů a vrátit se k babským radám, jejichž účinek je opravdu zaručený.
V současné době, lidé trpící lupénkou, nejčastěji používají konopné mastičky. Sice to není zrovna gusto našich babiček, ale zato je to velmi účinné. Konopnou mastičku si dnes můžete koupit téměř ve kterékoliv lékárně nebo prodejně se zdravou výživou. Důležité však je, že čeho přesně je mastičky vyrobena. Jedná-li se o mastičku se základem v konopí a lékařské vazelíně, může se stát, že nedosáhnete požadovaného účinku.
Konopná mastička podle mojí babičky
1 kostka vepřového sádla (nejlépe doma vyškvařené) + cca 1 hrst čerstvých konopných listů
Listí konopí rozemeleme a pořádně promícháme se změklým sádlem. Uložíme do kelímku, přetáhneme potravinářskou fólií a zavřeme víčkem. (Ta fólie je důležitá, jinak vám totiž i přes víčko bude lednička vonět po konopí). Mastičku necháme 24 hodin tuhnout v lednici a po uplynutí této doby můžete začít používat.
Zábal podle babičky
Babička vždycky říká, že nejlepší použití je na zábal: Pomažeme inkriminované místo (zasažené Lupénkou), obalit potravinářskou fólií a zabalit do hadrové pleny nebo převázat obvazem.
Nejlepšího účinku se dočkáte, necháte-li zábal působit celou noc a ráno jen osprchujete vlažnou vodou.
Zanechte odpověď