Dlouhodobý pocit plného břicha rozhodně není symptomem, který byste měli přehlížet nebo omlouvat. Jedná-li se jen o krátkodobý příznak, potom jej lze klasifikovat, že pochází ze špatného jídla či přílišného stresu a symptom ustoupí sám během několika dní. Pokud tomu však takto není a vy máte dlouhodobé potíže, potom je potřeba vyhledat lékaře a hledat příčinu hlouběji ve vašem těle.
Pocit plného břicha a zároveň neustálého hladu mohou způsobovat nemoci jako:
- dráždivý tračník
- celiakie (tedy alergie na lepek)
- zánět slepého střeva (lépe jej nemít)
- syndrom zvýšené propustnosti střeva
- kvasinková infekce (ta se projevuje mimo jiné i viditelnými obtíži – vyrážka, zarudnutí, afty nebo bolest pohlaví)
- zánět žaludku
- gastroduodenální vřed (žaludeční vředy)
- střevní chřipka (ta bývá způsobena tím, že sníte něco špatného nebo přílišným stresem)
- crohnova choroba
- a mnoho dalších
Na pocit plného břicha, který přetrvává již delší čas se většinou používají antibiotika, která však mají i opačný efekt neboť hubí přátelské bakterie ve střevech a proto je potřeba tuto léčbu podpořit probiotickými nápoji, díky kterým se naopak střevní prostředí opět zotaví.
Všechny obtíže, které jsme si zde popsali si bohužel můžeme nevědomky přivodit i sami a to nepřirozenými dietami. Mnoho lidí v dnešním světě touží po krásné postavě. Již si ale neuvědomují, že budou-li hubnout „nehumání“ metodou, mohou si způsobit více obtíží. Na trhu se dnes vyskytují spousty a spousty pilulek na pocit plného břicha, aby člověk neměl hlad a tím pádem se mu lépe shazovalo nadbytečná kila. To ale není správně. Ať už máte na obalu napsáno cokoliv. Chcete-li doopravdy zhubnout a nezpůsobit si tím nepříjemné zdravotní potíže, potom si upravte životosprávu a k tomu přidejte pohyb. To je nejlepší způsob. Tak žádné zdravotní obtíže nehrozí a pro tělo je to plně přirozené. Takže pozor na pilulky či nápoje.
Zanechte odpověď