Jak zabránit odření nosu při rýmě?


Jak zabránit odření nosu při rýmě?

Někomu přijde naprosto zbytečné, se takovou banalitou zabývat, ale uvědomte si, kolika z nás se takový bolavý a odřený nos od rýmy týká? Je veřejným tajemstvím, že třeba u mužů, už je smrtelná samotná přítomnost takové rýmičky, natož pak když si ještě k tomu odřou nos, to už je hotová apokalypsa.

Abychom to ale nenechali jen na mužském pokolení, je tento problém nepříjemný pro nás pro všechny. Bohužel nám v mnoha případech nepomůže ani případná prevence, protože tím, že nám neustále při nachlazení teče z nosu, máme tendenci ba přímo nutkání se neustále utírat kapesníkem nebo hadrem, zkrátka čímkoliv co nám zrovna přijde pod ruku. Čím víc si však nos otíráme, tím víc ho odíráme a začne nás postupně bolet, což je ve finále mnohem horší, než samotná rýma.

Nejdůležitější je snažit se používat co nejjemnější papírové kapesníčky, k dostání jsou v běžných drogeriích, poznáte je podle ceny, protože čím jemnější a měkčí kapesníček, tím vyšší cena se u něj objevuje, nehledě na to, že je to prostě na obalu napsáno.  K tomu si nakupte zásobu krémů a pomád, které jsou hodně mastné a lehce roztíratelné, abyste si při mazání nos nesedřeli ještě víc, než už je.

Čím mazat nos?

  • Krémy s obsahem Panthenolu
  • Mast s obsahem měsíčku nebo heřmánku
  • Konopné masti
  • HUMER – což je krém na odřený a zarudlý nos
  • Panthenose – mast s éterickými oleji
  • Borozan – mastička na ošetření okolí nosu

Není od věci zkusit i domácí léčbu, v podobě Majoránkové masti, kterou si zvládne připravit opravdu každý. Výroba je snadná, rychlá a finančně nenákladná. Kupte si klasické nesolené máslo, ale skutečně pravé máslo, žádný margarín či něco podobného. Vezměte misku, nasypte do ní na objem stejné množství majoránky jako je másla a důkladně utřete dohromady. Když je směs hladká bez hrudek, dejte jí přes noc uležet do ledničky. Druhý den můžete mazat na nos, jako klasickou kupovanou mastičku, ale uvidíte, že bude působit mnohem lépe, než ty kupované. Pokud už dojde k tomu, že se Vám dokonce kůže pod nosem a kolem něj zanítí, natírejte olejem z čajovníku nebo některou z mastí, kterou jsme uvedli v seznamu.

Prevence

  • Smrkat co nejméně – neznamená to, abyste v sobě vše zadržovali, dokud Vám nepraskne nos, jen se snažte omezit smrkání a prodloužit pauzy mezi nimi.
  • Neotírat nos a jeho okolí – když už se vysmrkáte, snažte se odnaučit otírat si kůži kolem nosu a pod nosem, jen proto, že jste si ji při smrkání zavlhčili. Tím si jen víc okolí nosu poškodíte
  • Inhalujte – uvařte si vodu, nalijte do hrnce, nakapte do ní eukalyptový olej (někdo používá třeba i Alpu), přes hlavu si hoďte obyčejný froté ručník, nakloňte se nad hrnec. Vdechujte páru, čímž se Vám bude lépe dýchat, protože inhalace pomáhá k uvolnění dýchacích cest.



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..