V roce, kdy americká ekonomika rostla pomalu, ta evropská snad ještě pomaleji, tak pro Českou republiku byl rok 2015 z hlediska obchodování takřka rekordním. Mezi českými investory nejvíce vynikal Daniel Křetínský, který jakožto hlavní muž Energetického a průmyslového holdingu nakoupil další elektrárny v zahraničí a spolu s dalšími investory skupoval české e-shopy. Mezi českými prodávající zase vyniknul Zdeněk Bakala, který nejprve prodal za tři miliardy korun 80% dopravní společnosti AWT polskému nákladnímu dopravci PKP Cargo a v polovině roku zase se svými partnery prodal největšího vlastníka bytového fondu v ČR, RPG Byty.
Mezi hlavní události ale patřila čínská nákupní vlna, kterou jsme mohli zaznamenat koncem léta. Finanční skupina CEFC koupila 80% pivovarské skupiny Lobkowicz, 60% fotbalového klubu Slavia, desetinový podíl letecké společnosti Travel Service a minoritní podíl v mediálních firmách Médea a Empresa Media. CEFC koupila také několik luxusních nemovitostí v Praze. Další čínská skupina ShaanGu koupila 75% akcií brněnského výrobce turbín Ekol a byly oznámeny další čínské investice jako např.: Výstavba čínské kliniky v Hradci Králové, lázní v Psohlávkách a byl oznámen příchod Bank of China na tuzemský trh.
Známá norská potravinářská společnost Orkla, která například vlastní značku Vitana, se postarala o největší obchod českého potravinářství, když za 5 miliard korun koupila Hamé. Největším obchodem roku vůbec byl ovšem prodej výrobce pneumatik ČGS Holding švédské firmě Trelleborg za 31,4 miliardy korun. Na poli finančních institucí banka Raiffeisenbank prodala ruské společnosti ABH Holding svůj stále ztrátový internetový projekt ZUNO a naopak od Citibank přebrala fyzické klienty a všech 400 zaměstnanců.
Nebankovní online půjčky
Co se týče finančních institucí, tak se v České republice stále více těší oblibě tzv. nebankovní online půjčky. Ve zkratce se jedná o nejrychlejší, nejpohodlnější a nejsnadnější cestu půjčit si menší obnos peněz. V čem se skrývá největší výhoda a proč je tento způsob půjčky lepší než v bance?
Do banky si člověk přijde vyřídit hypotéku na bydlení nebo vysoký (ne)podnikatelský úvěr s dlouhou dobou splácení, který je navíc schválen po předchozím důkladném prověření a po prokázání minimálního základního kapitálu. Tento způsob získání půjčky se absolutně nehodí v případě, kdy se člověk krátkodobě ocitne v platební neschopnosti a potřebuje se co nejdříve dostat z tíživé finanční situace. Zisk půjčky bankovní cestou se navíc ještě snižuje v případě, kdy je člověk bez práce a potřebuje rychle zaplatit složenky.
Pro tento případ je nejlepším řešením již zmíněná nebankovní online půjčka. Princip vyřízení se zakládá prakticky na pár minutách a pár kliknutí u sebe doma na počítači. Během několika okamžiků si klient sám zvolí, jak velkou sumu chce půjčit (od pár set do deseti tisíců) a za jak dlouho je schopen částku splatit (od jednoho dne do několika měsíců). Automaticky se potom vygeneruje úroková sazba, která se pohybuje již od 0% pro nové zákazníky až do výše 10%. Nakonec si musí už jen klient vybrat způsob převzetí finanční prostředků – převodem na svůj osobní účet v bance, na debetní/kreditní kartu nebo převzetím hotovosti na pobočce. Vše za pár okamžiků.
Existují také nezávislé internetové stránky, které umožňují si z toho nepřeberného množství nabídek nebankovních institucí vybrat. Přehledně a jednoduše si potenciální klient vybere tu možnost, a tu společnost, která mu právě nejvíce vyhovuje.
Informace byla poskytnuta internetovým portálem http://vsepujcky.cz
Zanechte odpověď