Ač se na přijímací zkoušky Váš potomek dobře připravil, může se stát, že u nich nakonec bohužel neuspěje.
Skvělou zprávou je, že v dnešní době existuje velké množství možností, jak rok před druhým pokusem o vysněný obor nepromarnit, ba naopak, vytěžit z něj maximum.
Některé možnosti dokonce umožňují zachování si statusu studenta a tím spojených výhod až do dalšího roku – jako je např. pomaturitní studium jazyků.
1. Jiná vysoká škola nebo vyšší odborná škola
Tady záleží, jestli byl obor, na který se Váš dcera nebo syn hlásili, byl opravdu ten vysněný, případně jestli jste ochotni najít i jiný kompromis. Najdou se vysoké školy, které vypisují i druhá kola přijímacího řízení – a mnohdy jsou i v této nabídce zajímavé obory.
Nutno podotknout, že se většinou jedná o nabídku škol soukromých, u kterých za jeden semestr studia můžete utratit nemalý peníz. Pokud se tedy jedná skutečně pouze o „zabití“ roku před druhým pokusem na přijímačky, tuto možnost spíše nedoporučujeme.
Mnohem lepší možností v tomto případě bude volit roční pomaturitní studium angličtiny či dalších jazyků, které může přinést zlepšení jazykových dovedností až o dvě úrovně. K tomu se ale dostaneme za chvíli!
2. Zaměstnání či vlastní podnikání
Jedná se o krásnu představu možnosti výdělku a samostatnosti. Nicméně – je opět nutné podotknout, že v tomto případě se zpětně opravdu těžko vrací zpět na vysokou školu.
Člověk vypadne z rytmu učení, zvykne si na vlastní příjmy, a i když se obor na vysoké škole mohl zdát osudový a malý Pepík či Janička o něm básnili snad už od školky – je najednou myšlenka návratu zpět do studijních kolejí tytam.
3. Pomaturitní jazykové kurzy – se zachováním statusu studenta
Kolik jazyků umíš… – vždyť to dobře znáte. Roční intenzivní kurzy angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, ruštiny či dalších jazyků, jsou ideální volbou pro všechny, kteří to s vysokou školou myslí opravdu vážně.
Nejen, že studenti v pomaturitních kurzech za rok posunou jazykově o několik úrovní výš (což se při budoucím studiu bude jistě hodit), zároveň taky mají dostatečné množství připravit se na druhý pokus přijímaček na vysokou školu, a taky si třeba ještě najít nějakou brigádu.
Pomaturitní studium je organizováno na 4 vyučovací hodiny denně. A co je jeho největší výhodou? Kurzy jsou akreditované ministerstvem školství a čerství absolventi středních škol si tak zachovávají taky tak moc vzácný status studenta a s ním spojené veškeré výhody.
Jazyková škola Brno PELICAN navíc nabízí všem studentům taky ISIC kartu zdarma, a ještě navíc taky kurz druhého jazyka zdarma. Po ročním studiu tak studenti odchází s dvěma jazykovými certifikáty v kapse. A to je víc než jen „zabití“ roku před druhým pokusem, nemyslíte?
4. Na zkušenost do zahraničí
Další oblíbenou volbou pro dnešní mladou generaci je – zmizet na čas do zahraničí! A my tuto možnost velmi kvitujeme. Jestliže studenti už mají určitou jazykovou vybavenost, mají možnost v zahraničí získat cenné pracovní zkušenosti, zdokonalit se v jazyce a zároveň zažít rok, na který budou dlouho vzpomínat. Jen – pozor! Ne vždy se nám ratolesti ze svých zahraničních cest vracejí zpět.
Jestli čelíte zklamání z nepřijetí na vysokou školu taky Vy, nevzdávejte to. Jak vidíte, volný rok lze skvěle využít – a ono to napodruhé jistě vyjde. Pokud budete mít, zejména k jazykovým kurzům, více otázek – neváhejte se obrátit na Jazykovku PELICAN sídlící v centru Brna. Moc rádi Vás uvidíme a poradíme, co dál!
PELICAN
Zanechte odpověď