Zelený jíl je minerál, za jehož vznikem stojí rozklad živce, což je další minerál. Je bohatý na řadu minerálních látek. Těží se z velké hloubky, je bez jakéhokoliv zápachu i chuti, je velmi čistý, neobsahuje umělou radioaktivitu, žádné zbytky herbicidů či pesticidů. Využívá se v kosmetice, ale také v léčitelství (pečuje o zažívací trakt). Doporučuje se zejména kvůli tomu, že je schopen látkové výměny kationtů (absorbuje nahromaděné škodliviny). Naše tělo ho nijak neabsorbuje, naopak se snadno vyloučí spolu se zachycenými toxickými látkami.
Co obsahuje?
- železo
- hliník
- křemík
- vápník
- draslík
- sodík
- mangan
- titan
- hořčík
- olovo (méně než 0,01 %)
Zelený jíl pořídíte v prášku (prodává se v plastických obalech), nenajdete v něm žádné konzervační a chemické látky, naopak je zcela přírodním produktem. Jíl se suší na slunci, používá se ve vlhkém stavu, jinak nefunguje. Hodí se jak pro vnější, tak vnitřní použití.
Jak využít zelený jíl zevně?
- obklad
- pleťová maska
- revmatismus (k prohřátí)
- koupel
- zábal na vlasy
Pleťová maska ze zeleného jílu pokožku zjemní, vypne a dodá jí mladistvý vzhled. Obklady pomohou nejen při revmatismu, ale také na svalové křeče, poúrazové stavy, bolesti zad a křečové žíly. Koupel v jílu Vás zase zbaví únavy, stresu a vysílení. Vlasové zábaly mají velmi pozitivní vliv na růst vlasů a zároveň pomáhají, když svědí pokožka hlavy.
Jak připravit obklad?
- Připravte si skleněnou či porcelánovou nádobu (nikdy ne kovovou), dejte do ní vodu či olivový olej, přidejte zelený jíl a rozmíchejte. Množství záleží na tom, kolik budete potřebovat, ale konzistence musí být ve formě snadno roztíratelné pasty. Obklad může být studený, ale i teplý. Aplikuje se rovnou na pokožku. Kdo chce, může přidat také esenciální olej dle libosti, třeba se šalvějí nebo propolisem. Doba působení je zhruba 30 minut.
Jak připravit pleťovou masku?
- Do misky dejte vodu, přidejte zelený jíl v prášku a míchejte, až dokud nevznikne polotekutá konzistence, která se na pokožce udrží, aniž by stékala. Směs naneste a nechte působit 20 minut.
Pomůže oživit pleť, proti vyrážkám, akné a svědění pokožky. Můžete jí použít nejen na obličej, ale na kteroukoliv část těla.
Jak připravit koupel?
- Pokud si chcete dopřát relaxaci ve vaně plné vody, pak nezapomeňte přidat také jíl. Na běžnou vanu vám stačí zhruba 50 ml zeleného jílu. Stačí jen přidat do vody a pečlivě promíchat. Pak už si jen vlezte do vany a nechte jíl působit 20 minut. Koupel je skvělá při kožních problémech, revmatismu a také na svalové křeče.
Jak se užívá zelený jíl vnitřně?
- Do hrnečku dejte 1 lžičku zeleného jílu, zalijte 100 ml vody a rozmíchejte. Nechte odstát několik hodin nebo i přes noc a poté vypijte. Stačí jen jednou denně. Důležité je, abyste pili pouze výluh a ne sedlinu. Jíl vám pomůže absorbovat nahromaděné látky a vyloučit je ven. Vhodný je při detoxikaci organismu.
Co je důležité?
- Při vnitřním užití není zelený jíl vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy, a osoby, které užívají nějaké léky.
- Vnitřně ho neužívejte déle než 3 týdny
- Skladujte ho mimo dosah dětí
- Uchovejte ho v suchu při teplotě maximálně 25°C
Zanechte odpověď