Chladné a nepříznivé počasí podzimního a zimního období bývá často doprovázeno nachlazením. Rána jsou mrazivá, přes den svítí slunce a večer fouká studený vítr. Člověk neví, jak se má vlastně obléknout a často tak zvolí špatný typ oděvu a prochladne. Pak se dostaví pálení v nose, bolest v krku a je to. Než začnete nakupovat spoustu léků proti horečce a nachlazení, zkuste se nejdříve léčit přírodní cestou z domácích zdrojů.
Inhalace z heřmánku
Do hrnce dáme hrst sušeného heřmánku, zalijeme konvicí vroucí vody, hlavu si přehodíme ručníkem, nakloníme se nad hrnec a inhalujeme vzniklou páru. Důležité je zůstat ještě 30 minut v teple. Pokud nemáte heřmánek, můžete ho nahradit obyčejnou kuchyňskou solí, pár kapkami eukalyptového oleje, citronem či levandulí.
Voňavá koupel
Napusťte si plnou vanu vody, přidejte přísadu do koupele s lesní vůní, nebo éterický olej se smrkovou pryskyřicí. Vlezte do koupele a zhluboka dýchejte. Odpočinete si a zároveň uvolníte dýchací cesty a hleny.
Sirup z cibule
Jeho příprava je snadná. 250 g cibule nakrájíme na kolečka, pokapeme medem a namačkáme do sklenice. Druhý den slijeme přes cedník šťávu, a přimícháme k ní šťávu z mrkve, kterou vymačkáme z 250 g nastrouhané mrkve, kterou jsme předtím uvařili, nechali vychladnout a zasypali jí 100 g hnědého cukru. Vznikne nám účinný sirup, který si dáváme vždy po jedné lžíci každou hodinu.
Mléko z cibule
Tohle mléko je účinné, když máte zahleněný krk. Stačí nasekat cibuli nadrobno, přidat jeden nasekaný hřebíček a snítku tymiánu. Vše dáme do hrnce, zalijeme půl litrem vody a povaříme. Poté odstavíme a necháme zhruba 6 hodin louhovat. Poté směs propasírujte přes jemné sítko. 2 lžíce vzniklého roztoku vždy povařte s 250 ml mléka. Pít se můžou dva až tři hrnky každý den.
Šťáva z křenu
Nakrájený či nastrouhaný křen dáme do plastového sítka, které položíme na kastrůlek či hrnek, zasypeme dostatečným množstvím cukru a necháme křen, aby pustil šťávu, na to stačí tak půl hodina až hodina. Užíváme třikrát denně.
Zanechte odpověď