Každý z nás někdy trpěl na nějaký ten problém močových cest, ať už obyčejné nastydnutí či přímo zánět. Existuje celá řada léků, které Vám lékař může předepsat, ale někdy stačí jen obyčejná prevence ve formě přírodních látek (produktů).
Co pomůže?
- Brusinky – jednoznačně nejúčinnější pomocník na močové ústrojí. Obsahují organické kyseliny, provitamin A, třísloviny, minerální látky, kyselinu šťavelovou. Zároveň jsou zásobárnou bioflavonoidů a dalších čistě přírodních látek, které prospívají močovému ústrojí. Díky přítomnosti proantokyanidinu jsou pro náš organismus skvělou ochranou před bakteriemi.
- Libeček lékařský – je bohatý na silice, třísloviny, organické kyseliny, vitamíny C a A. Není jen pomocníkem pro trávení a správnou činnost srdce a jater, ale zároveň se využívá pro léčbu zánětu močových cest, ledvinových a žlučníkových kamenů.
- Česnek – vzhledem k tomu, že česnek sám o sobě, je považován za všelék a prospívá našemu imunitnímu systému, je skvělou prevencí i v boji s infekcemi močových cest. Jeho užíváním zvýšíte odolnost našeho organismu proti mnoha bakteriím, virům a tím pádem i zánětům.
- Kopřiva – zařaďte jí do svého pravidelného pitného režimu jako jednu z dalších bylinek, vhodných pro prevenci. Stačí dát do hrnku jednu kávovou lžičku sušené kopřivy, zalít vroucí vodou, nechat 5 – 6 minut louhovat, přecedit a vypít.
- Petržel – je plná snadno stravitelných minerálů, jako železo, hořčík, draslík či měď. Vzhledem k tomu, že pro náš imunitní systém jsou tyto látky prospěšné, není na škodu doplnit konzumaci česneku právě petrželí.
- Pampeliška – je vhodná k přípravě dalšího z močopudných a protizánětlivých čajů. Připravte si hrnek, dejte do něj 2 čajové lžičky sušeného listu pampelišky, zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 5 minut vylouhovat, pak přeceďte a pijte.
Zanechte odpověď