Proplachovat pravidelně svůj organismus, je to nejlepší co můžete pro své močové cesty udělat. Tekutiny pomohou, aby se zbavily nežádoucích mikrobů.
- Viníkem, způsobujícím zánět močových cest jsou bakterie. Stačí nastuzení, třeba si jen sednout teď na jaře na trávník a je to.
Zhruba 80% zánětů močových cest má na svědomí bakterie Escherichia coli. Běžně se vyskytuje ve střevech, kde má na starost likvidaci nebezpečných mikroorganismů, navíc se podílí na tvorbě několika vitamínů.
- Bohužel když se dostane do močové trubice, je z ní velmi nebezpečný mikroorganismus, z trubice putuje do močového měchýře a co je horší, může se dostat i do ledvin.
Zánět může způsobit řada jiných mikroorganismů, častěji na ně trpí ženy než muži.
Hygiena je důležitá
Ženy mají tu nevýhodu, že močová trubice je blízko konečníku, čímž může dojít k rychlejšímu přenosu. Proto je nezbytné po každém vyprázdnění dodržovat hygienu.
- Skvělý je zejména bidet, ale také je důležité, otírat své intimní partie směrem dozadu.
- Nezapomínejte na hygienické návyky také při pohlavním styku. Před stykem se vždy umyjte, po něm se jděte vymočit, čímž se vyplavují bakterie.
Co pomáhá?
Vydatné a pravidelné vyprazdňování močového měchýře je nejdůležitější. Nezanedbávejte pitný režim, a často doplňujte tekutiny.
- Brusinky
- Borůvky
- Ananas (ten má protizánětlivé účinky díky obsahu bromelainu)
- Vitamin C (zpomalí množení bakterií, neboť zvyšuje kyselost moči)
Skvěle pomáhá D – manosa, ta na sebe váže bakterie, které jsou v moči přítomné, to zajistí, že se z těla snadno vyloučí. Často dokáže potlačit běžné záněty. Účinek lze posílit propolisem, který má protizánětlivé účinky, likviduje kvasinky, plísně i bakterie.
Zanechte odpověď