Doplňte si povinnou výbavu. Na cestu po D1 potřebujete víc než lékárničku a lepící sadu


Doplňte si povinnou výbavu. Na cestu po D1 potřebujete víc než lékárničku a lepící sadu
Povinná výbava není jen lékárnička.

Povinná výbava vás sice jakž takž připraví na výměnu kola a zdravotní ošetření, ale proti, hladu, žízni a chladu, pokud pomineme izotermickou folii, tam nic nenajdete, takže se vyplatí si ji trochu rozšířit o pár další kousků a vytvořit si vlastní KPZetku, která se vám vzhledem ke stavu českých dálnic bude určitě hodit.

Jak se vyhnout dopravnímu kolapsu

Nejlepším řešením, jak se vypořádat s dopravním kolapsem je, když se mu vyhnete. A proto před každou cestou sledujte dopravní zpravodajství v médiích, anebo si rovnou proklepněte aktuální průjezdnost trasy na bezplatné infolince Ředitelství silnici a dálnic 800 280 281. Dobrý pomocníkem při plánování trasy je také web www.dopravniinfo.cz, kde najdete stav vozovky, uzavírky, omezení provozu i nehody.

Povinná výbava

Povinná výbava je od října 2018 o něco lehčí. Projděte si tu svou a zbytečnosti klidně vyházejte. Volný prostor můžete využít na něco užitečnějšího.

  • Lékárnička nově nepodléhá datu expirace a obsahuje jen obvaz se 2 polštářky, obvaz s polštářkem, náplast na cívce, obinadlo, pryžové rukavice, nůžky, izotermickou fólii.
  • Montážní sadu a rezervu můžete nechat doma, pokud máte runflat obutí umožňující nouzové dojetí nebo pneu, které se při defektu samy zacelí. Touto technologií jsou vybaveny např. pneu Continetal. Jestli se jedná o dojezdovou pneu, zjistíte ve značení pneumatik (RunFlat, ZP, ROF, DSST, SSR, RFT). Další možností je asistenční služba či bezmontážní sada.

Co je dobré mít nad rámec povinné výbavy

Volné místo, můžete zaplnit užitečnými zásobami, které způsobí velký rozdíl v tom, jak strávíte čas v autě.

  • Přihoďte si do kufru pro všechny případy aspoň 1,5litrovou láhev vody. Nikdy nevíte, kdy zůstanete žízniví trčet v koloně.
  • Jídlo. S jídlem to nemusíte přehánět, ale přece jen být o hladu několik hodin, není žádná slast. Investujte pár desítek korun a nakupte si energetické tyčinky.
  • Léky. Pokud pravidelně berete nějaké léky, nebo vás občas potrápí migréna, vozte si pro jistotu pár pilulek pořád v autě.
  • Něco na zahřátí. Pro případ, že někde uvíznete, když je zima, a nemůžete si přitápět motorem, se hodí něco teplého na sebe. Může to být oblečení nebo třeba i deka.
  • Zábava. Když se čas vleče, zdá se, že všechno trvá věčnost. Knížka, na kterou se už dlouho chystáte, vás zabaví.

 

Konec zúžení a do toho pár nehod, nepřízeň počasí nebo nepojízdné auto v místě, kde lišky dávají dobrou noc, se postarají o pár hodin čekání. Když jde opravdu o pár hodin, tak to bez úhony zvládnete. Pokud se těch pár hodin protáhne, může vás to donutit zavzpomínat na poslední epizody Beara Gryllse i na to málo, co si ještě pamatujete ze skauta. S každou další hodinou vám pak pití vlastní moči a pojídání hmyzu začne připadat jako skvělý nápad. Nenechte to dojít tak daleko a připravte se.

 




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..