Máte před sebou volný víkend s partou přátel a přemýšlíte, čím svůj volný čas využijete? Kromě únikových her nebo sledování oblíbeného seriálu se nabízí také virtuální realita, která je hitem v celém zábavním průmyslu. A i když virtuální realita nenachází své využití pouze zde, může zábavnou formou vyplnit právě váš večer.
S touto technologií se dnes setkáváte naprosto běžně. A i když se dá říct, že se o ní stále hovoří jako o žhavé novince, ve skutečnosti je mezi námi už dlouhé roky. Jenom se do zábavního průmyslu nepropracovala tak rychle, jak bychom asi čekali. Z počátku se využívala hlavně v armádě nebo lékařství, kde simulovala možné situace, ke kterým může dojít. Lidé se tak mohli naučit, jak takové situace zvládat, což bylo bezesporu přínosem.
Virtuální realita je o obrazovém vjemu
Pokud jste se s virtuální realitou doposud nesetkali, nabízí se otázka, o co se vlastně jedná. Lze říct, že se jedná o jakýsi obrazový vjem, díky kterému máte pocit, že jste se octli ve zcela jiné realitě. Kolem vás se náhle rozprostírá množství sledovaných objektů, u nichž máte pocit, že jsou opravdu skutečné. Pohybové senzory v nasazených brýlích ve vás tento pocit jenom umocňují, jelikož se díky nim můžete po virtuálním okolí libovolně rozhlížet a prožít tak opravdu skvělý virtuální zážitek.
Brýle využívají několik displejů, kdy každý je pro jedno oko. Člověku se tím pádem nabízí opravdu reálný obraz reality, která se mu dostane pod kůži.
Reálnost díky skvělému zpracování
Pocit toho, že se skutečně nacházíte v realitě dodává jedinečné zpracování, které je opravdu nedílnou součástí virtuální reality. Vedle zmiňovaných pohybových senzorů se snímají i pohyby hlavy, aby rozhlížení se kolem sebe přinášelo opravdu reálný požitek a člověku tak nepřišlo, že se nachází někde jinde.
Při snímání pohybů hlavy je nutná opravdu minimální odezva, respektive časová prodleva, která by mohla celkový požitek značně zkazit.
Zanechte odpověď