S příchodem jarního počasí se ze zahrad začaly linout vůně grilovaných pochoutek. Pokud i vás lákají takové pokrmy, prvně probuďte gril ze zimního spánku. Před prvním použitím je dobré provést správnou údržbu, aby se to negativně nepodepsalo na grilovaném jídlu. V následujících řádcích vám poradíme, jak postupovat.
Jak plynový gril umýt? Jaké čisticí prostředky používat? Právě na takové otázky vám odpovíme. Potom se konečně můžete pustit do víkendového grilování.
Co dělat před prvním použitím?
Zapomněli jste před zazimováním na důkladné očištění? V takovém případě na vás čeká mnohem více práce, protože je gril stále od mastnoty, špíny, prachu, možná i pavučin. Vyhrňte si tedy rukávy a pusťte se do gruntování.
Prvně vyjměte grilovací rošt, vložte ho do horké vody s jarem, čímž se zbavíte mastnoty. Špínu, která se jen tak neodmočí, odstraňte pomocí kartáče a hubky na nádobí. Stejně takový postup dodržujte i při čištění plechových krytů hořáků.
Péči věnujte také samotným hořákům. Odmontujte je, za pomocí párátka z dírek vyšťouchněte spaliny. Použít se dá místo párátka také tenká štětka na sklenice, ovšem záleží přímo na tom, jaký druh hořáku máte. I spalovací komoru očistěte horku vodou a jarem.
Ještě plynový gril nespouštějte, neboť je nezbytné kontrole podrobit i další součástky, jako je hadice. Jestliže není nijak poškozená, s klidným svědomím ji zapojte, v opačném případě kupte novou.
Čistěte gril i po každém grilování
Chcete prodloužit životnost svého grilu? Nepodceňujte ani čištění po každém grilování, protože některé části se čistí lépe, když je ještě gril rozehřátý. Setřete mastnotu, a to buď hadříkem, nebo kovovým kartáčem. Na plechové části používejte hadřík či hubku, protože kartáč by je mohl poškrábat. Grilovací mřížku také zbavte mastnoty, a potom ji potřete jedlým olejem.
A na závěr doporučujeme zakrývat plynový gril nepromokavou plachtou, pokud ho neschováváte někam pod střechu.
Zdroj: https://www.homeware.cz/clanky/jak-na-jare-vycistit-plynovy-gril
Zanechte odpověď