Jak na zápal pohrudnice?


Jak na zápal pohrudnice?

Bylinky a čaje umí pomoci s celou škálou nemocí a i když je přímo nevyléčí, dokážou aspoň zmírnit příznaky a průběh nemoci.

Zápal pohrudnice (pleuritis)

  • Vzniká jako důsledek zranění, infekcí a nachlazení.

Suchý zápal – při tomto zápalu se o sebe třou blány plic, které zasáhl zánět, to při dýchání vyvolá ostrou bolest na hrudi.

Vlhký zápal – tento typ nedoprovází bolesti.  Mezi vrstvy pohrudnice se vylévá tekutina, což má za následek potíže s dechem, neboť tekutina tlačí na plíce a tím nám ztíží dýchání.

Co pomáhá?

  • Do hrnce dejte 750 ml vody, přidejte 3 kořeny pampelišky a přiveďte k varu. Vařte po dobu 30 minut, nechte zchladnout a pijte nalačno ráno a večer.
  • Smíchejte 2 hrsti přesličky a 2 hrsti máty. 4 lžíce směsi dejte do menšího hrnce, zalijte 600ml vroucí vody, aby se bylinky spařily. Nechte na teplém místě odstát po dobu 30 minut, sceďte a popíjejte v průběhu celého dne.
  • V misce smíchejte lněnou mouku a rybízový ocet, čímž vznikne směs vhodná na obklady. Stačí ve směsi namočit lněný hadřík a přikládat na prsa jako obklad vždy večer před spaním.

Jak vyrobit rybízový ocet?

2 lžíce drcených plodů dejte do 500 ml čisté vody. Přidejte 5 lžic cukru, lehce zamíchejte a nechte po dobu 10 dnů stát na teplém místě. Poté už stačí jen přecedit a ocet lze užívat dle potřeby.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..