Jak pěstovat oleandry?


Jak pěstovat oleandry?

Řadí se mezi subtropické rostliny. Jeho květy, které mají růžovou, bílou a žlutou barvu, Vás očarují na první pohled. Ozdobí nejen balkon či terasu, ale také zahradu.

Abychom při pěstování dosáhli toho, že bude mít oleandr bohatou záplavu květů, musíme ho umístit na slunné stanoviště. Slunná zahrada či rozpálený balkon v panelovém domě, oleandr si nevybírá, protože teplo a světlo prostě miluje.

  • důležité je jeho pečlivé a praktické zalévání, nechte rostlinu nasát vodu, aby pak postupně vysychala. V praxi to znamená, že podle teploty ho zalijete vydatně, on pak bude ve vodě dva dny jakoby stát a postupně přitom začne vodu nasávat a zpracovávat.
  • nesmíte zapomínat také na hnojivo, nejlépe na podporu květů. Vždy je lepší se poradit v zahradnictví či květinářství

Oleandr je choulostivý a mráz by ho mohl zabít. Jak se objeví první mrazíky, musíte ho schovat do sklepa či chodby, kde se netopí, ale není tam mráz. Prospěje mu to i co se květů a jejich hojnosti týká.

Nesmí Vám tam zaschnout, zhruba jednou za dva týdny ho musíte zalít. Základy pupenů se tvoří už rok dopředu. Při přesazování nikdy nezastřihujte špičaté pupeny květů, které jsou na konci větviček.

Stejně jako je krásný, je také životu nebezpečný. Je jednou z nejjedovatějších rostlin, jež se na našich zahrádkách vyskytuje. Dítě či domácího mazlíčka může usmrtit jeden jediný lístek, dospělého dva. Jedovaté jsou všechny části rostliny, dokonce i med z květů.

  • Glykosidy, které jsou v rostlině obsaženy, působí na srdce. Známky otravy se projeví průjmem, zvracením, třesavkou, vysokou horečkou, závratěmi a srdeční arytmií. Při nákupu by Vás měl prodavač na nebezpečí Oleandru vždy upozornit.



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..