Nejoblíbenějším pomocníkem proti bacilům je zázvor. Pomáhá s posílením imunity, působí protizánětlivě a chrání před vznikem chronických onemocnění v dýchacích cestách. Denní dávka čerstvého nastrouhaného zázvoru by měla být maximálně 4 g. Čerstvý zázvor oloupejte, nakrájejte (stačí kousek), dejte do čajové konvice, zalijte vroucí vodou a nechte 5 – 7 minut louhovat. Zázvor vyndejte, čaj nechte trochu vychladnout, ochuťte šťávou z pomeranče či z citronu, skořicí a hřebíčkem, oslaďte medem.
Za časů našich babiček byla jasnou volbou cibule, ta účinkovala při angíně, rýmě, chřipce i proti bolestem v krku. Dala se využít i k dezinfekci v ústní dutině. Z cibule si můžete udělat i malý přírodní inhalátor, kdy jí rozkrojíte, položíte vedle postele a inhalujete její štiplavé aroma pomocí éterických olejů, jež jsou v ní obsažené.
Nejsilnějším čistě přírodním antibiotikem je česnek. 2 stroužky denně pomůžou k pevnému zdraví (ne nalačno). Stejnou službu prokáže křen. Silice křenu pomáhají rozpouštět sekret v dýchacích cestách, nosních dutinách, na plicích i v průduškách. Zároveň léčí rýmu a kašel. Posiluje obranyschopnost našeho organismu. Stačí si dát 3x za den 1 lžička strouhaného křenu smíchaného s medem.
Citron – Vlažná voda s třtinovým cukrem a vymačkaným citronem každý den před snídaní, a Vaše zdraví na tom bude o hodně líp. Můžete si z něj udělat i kloktadlo. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu a kloktejte 2x denně. Pro lepší účinek můžete citron smíchat s alkoholem.
Chilli – není to jen oblíbené koření, ale skvělý pomocník proti chřipkám a nachlazení, je úžasné na prokrvení a očištění dýchacích cest. Vedle protizánětlivých účinků, podporuje rozpouštění a uvolnění hlenů. Chilli můžete buď přidat do jídla, aby pomohlo s chřipkou, nebo si udělat chilli čaj. Na něj potřebujete vydatný zeleninový vývar, do kterého přidáte prášek ze sušených chilli papriček a průběžně popíjíte celý den.
Zanechte odpověď