Třídění kovů vůbec není těžké. Nepotřebujete k tomu ani šedý kontejner, který v různých koutech Česka tolik chybí. V tomto článku vám přinášíme návod.
Většina lidí už nemá s tříděním surovin žádné problémy. Průprava proběhla nejen pomocí masivní reklamní kampaně, ale také osvěty dětí ve školách. V tomto článku ale půjdeme trošku do hloubky. Ukážeme vám totiž, jak můžete začít recyklovat kovy.
Jak recyklovat kovy?
Výkup šrotu není jedinou možností, jak nepotřebné kovy zlikvidovat. Na druhou stranu ale patří mezi ty nejlákavější. Výkup šrotu Plzeň přece jen nabízí finanční odměnu za to, když k nim některé suroviny přinesete. To ale neznamená, že vám u nich projde všechno. Co tedy můžete dělat, když sběrny váš kov odmítnou vzít?
Můžete je hodit do kontejnerů. Ted alespoň to by většinu lidí napadlo, kdyby byly stejně dobře dostupné jako ty na papír, plasty nebo sklo. Šedé kontejnery stále nejsou dostatečně rozšířené, což třídění kovů zbytečně komplikuje. I v případě, že nemáte ve svém okolí žádný šedý kontejner, se ale můžete zachovat ekologicky.
Co patří a nepatří dovnitř?
Než ale začnete třídit, měli byste vědět, co do šedého kontejneru hodit můžete. Samozřejmostí jsou nápojové plechovky, šroubovací uzávěry od nápojů a zavařovacích sklenic nebo hliníková víčka od jogurtů. Do šedého kontejneru patří také fólie od tavených sýrů a čokolád, prázdné kovové tuby od kosmetiky, kovové nádoby od aerosolů nebo další celokovové předměty jako jsou hrnce, klíče, hřebíky nebo příbory.
Co naopak do tohoto kontejneru nepatří? Dovnitř rozhodně neházejte kombinované obaly, pokovený papír a plast. Nevhazujte ani spreje a tlakové nádobky se zbytky obsahu, plechovky od barev a laků, obaly od nebezpečných látek, těžké nebo toxické kovy, elektroodpad a baterie. Baterie totiž patří na svěrný dvůr, kde se o ně postarají úplně nejlépe.
Zanechte odpověď