Jak ulevit zažívání?


Jak ulevit zažívání?

V dnešní uspěchané době se často stává, že všechno jídlo zhltneme za pochodu, jen to do sebe rychle „nahážeme“ a běžíme, čímž si rozhodíme zažívání, dostaví se nadýmání, plynatost a celkově je nám pak těžko.

  • Nadýmání je výsledkem špatné skladby jídelníčku a nevyhovujícího stylu konzumace. Nevhodné složení potravy může také za nafouklé břicho a pocit plnosti.
  • Při rychlém hltání jídla se do těla dostane i velké množství vzduchu, který nedělá dobře našim střevům.

Části potravy, které tělo těžko stravuje, se přesouvají do střev, kde je musí střevní bakterie zlikvidovat, což je pro ně značně těžké, takže při tom vzniká hodně plynů. Ty pak musíte ze svého těla dostat, což je samozřejmě často velice hlučný a pro Vaše okolí nepříliš voňavý proces. Malá část plynů se v těle pak vstřebá.

Je dobré, když vypozorujete, které potraviny Vám nedělají dobře, a budete se jim vyhýbat. Většinou to můžou být buchty, koláče, kapusta, zelí a čerstvý měkký chléb.

Co pomáhá?

  • Do hrnečku dejte 1/2 lžičky kmínu a 1/2 lžičky majoránky, zalijte 250 ml studené vody, zamíchejte a hned vypijte.
  • Čaj – do mísy dejte 1 díl kmínu, fenyklu, meduňky, heřmánku, puškvorce, máty, zeměžluči a benediktu, vše smíchejte. Do hrnečku pak dejte 1 vrchovatou lžičku vzniklé směsi, zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 15 – 20 minut louhovat. Poté sceďte a ještě teplé vypijte. Čaj je vhodný při nadýmání a plynatosti.
  • Obklad – na bolavé trávicí ústrojí může pomoci teplý obklad s citrónem. Do 250 ml teplé vody vymačkejte 1 citron. Do citrónové vody namáčejte plátno, žínku či malý ručník a použijte jako obklad na břicho. Zmírní Vaše křeče a bolesti, neboť teplo uvolní svalové napětí.



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..