Bodlák, který má purpurové květy, skvrnité listy a úžasné léčivé účinky. V dávných dobách se užíval jako lék na hadí uštknutí. V současnosti se používá při onemocnění jater.
Jak prospívá játrům?
- Chrání je před nasycenými tuky, dusičnany, alkoholem a syntetickými látkami
- Léčba zánětu jater
- Prevence žlučových kamenů
- Cirhóza jater
- Zmírňuje poškození jater od alkoholu
- Regenerace buněk jater
- Křečové žíly
- Léčení dvanácterníku, sleziny a žlučníku
- Kolika
- Žloutenka
Pokud z něj připravíte odvar, pomáhá při léčení hemeroidů. Je využíván také při redukci váhy. Mezi další nemoci, pro něž se jeho léčivého účinku využívá je otrava léky a jídlem, infekční mononukleóza, po chemoterapii, migréna, závratě, alergie, astma a cestovní nevolnost.
Jak ho užívat?
Díky obsaženým látkám dokáže vyhnat jedy z našich jater, čímž jim uleví a ulehčí plnění jejich funkce bez zatížení. Je důležité, užívat jej pravidelně, aby byly jeho léčivé účinky správné a fungovaly, jak mají. Nejlepší je vždy po dobu několik týdnů každý den, dvakrát až třikrát během roku. Během léčby nepijte alkohol, vyhněte se stravě s tuky a syntetickým lékům.
Při nemoci jater se hodí ve formě oleje, tablet, tinktur nebo jako kapsle. Pro detoxikaci organismu si připravte čaj z drcených semen.
- Do hrnku dejte 1 lžičku drcených semen, zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 20 minut odstát. Poté scedíte. Čaj pijte horký po menších doušcích ráno na lačno, 30 minut před obědem a pak než půjdete spát. Správný účinek zaručí jen užívání po několik týdnů.
Zanechte odpověď