Výběr chytrého telefonu není žádná věda, ale třeba při výběru dbát na určitá pravidla či rady, které vám usnadní nejen výběr, ale také ulehčí vaší peněžence. Pojďme se tedy podívat na ony tipy, jak vyberete nejvhodnější chytrý telefon právě pro vás!
Chytrý telefon jsem dosud nevlastnil
Pokud jste se rozhodli, že si koupíte váš vůbec první chytrý telefon, případně budete chytrý telefon pořizovat svému dítěti, mějte na paměti důležitý aspekt, a to cenu. První chytrý telefon rozhodně nebude vaším posledním, navíc je vysoká pravděpodobnost, že například dítě po čase rozbije displej telefonu, a telefon tak bude prakticky k nepoužití.
- První chytrý telefon hledejte v nižším segmentu
- Nekupujte ihned vlajkové lodě výrobců
- Vsaďte na osvědčené společnosti (Samsung, LG, Sony, dnes také Huawei)
Důležitým parametrem u výběru je právě poměr cena/výkon. Pokud tedy bude telefon primárně určený „jen na volání a SMS“, určitě nepotřebujete oslnivý výkon.
Chytrý telefon jsem již vlastnil, ale je příliš slabý
Když už jste si chytré telefony osahali, dalším logickým krokem je koupě silnějšího stroje. Zde hodně záleží na způsobu využití. Pokud na telefonu často hrajete hry, budete chtít telefon s větším displejem, kvalitnějším procesorem a velkou vestavěnou pamětí telefonu. Pokud naopak sledujete spíše videa, určitě sáhněte po telefonu s větším a kvalitním displejem, se slotem pro paměťovou kartu a větší výdrží baterie.
- Rozmyslete si, které nedostatky váš předchozí telefon měl
- Rozmyslete si, které vlastnosti požadujete od nového telefonu
- Vybírejte na základně vašich požadavků
Chytrý telefon jsem již vlastnil, nevyhovuje mi operační systém
Předchůdcem chytrých telefonů s operačním systémem byly především Nokie s operačním systémem Symbian. Dnes máme na trhu tři základní operační systémy, a to Android, Windows Phone a iOS. Android má drtivá většina chytrých telefonů. Windows Phone pak vlastní převážně Nokia, a iOS mají pouze uživatelé produktů od Apple. Každý výrobce telefonu navíc na operační systém Android nainstaluje vlastní grafickou nadstavbu. Grafická nadstavba je to, co vidíte jako karty a menu. Každý výrobce ji má jinak odladěnou a jinak graficky zpracovanou, to je třeba mít na paměti!
- Vyzkoušejte si alternativní launcher z obchodu Play, možná se vám jen nelíbí grafická nadstavba
- Každý operační systém je unikátní, a má jiné možnosti nastavení i jiné grafické zpracování
- V případě operačního systému iOS si pořádně připlatíte
Chytrý telefon používám jako mobilní kancelář
Pokud potřebujete chytrý telefon „předělat“ na mobilní kancelář, určitě potřebujete tzv. phablet. Phablety nejsou ani mobilní telefony, ani tablety. Velikost displeje často překračuje 6 palců, ale na rozdíl od tabletu se s ním v pohodě dovoláte či napíšete SMS. Tyto telefony mívají velký výkon, aby zvládali i vícero požadavků naráz.
Je tedy jen na vás, do jaké kategorie spadáte, a jaký chytrý telefon nakonec vyberete. Určitě ale není žádná ostuda, zeptat někoho zkušeného, aby vám s výběrem chytrého telefonu pomohl.
Zanechte odpověď