Jak využít síly přírody ke snížení příznaků menopauzy

Klimakterium (přechod, klimax) je období vyhasínání pohlavního cyklu ženy. Žena přechází z plodného věku do věku neplodného. Toto období trvá obvykle 2 – 5 let. Poté nastává menopauza, která je definována jako úplná a trvalá zástava menstruace. Nastává ve věku od 48 do 55 let, v naší západní společnosti nejčastěji kolem 51. roku života ženy.

K častým příznakům menopauzy patří návaly horka, suchost poševní sliznice a noční pocení. Mohou se objevit i další jako je bolest hlavy, únava, otupělost, podrážděnost, nervozita, deprese, úzkosti, nespavost a nesoustředěnost.

Čaje na snížení příznaků menopauzy

Sypané bylinné čajové směsi bývají složené z takových bylinek, které působí na menopauzální diskomfort.

Bylinky v menopauze, mají uklidňující účinek, působí na metabolismus tuků, poskytnou úlevu při premenstruačním syndromu, menopauze, působí na osvěžení těla, na normální činnost kardiovaskulárního systému a nervové soustavy, na normální funkci dýchacího systému, na imunitní systém, na duševní zdraví, na normální funkci močové soustavy i na přirozenou obranyschopnost.

Mezi takové vhodné byliny řadíme:

  • Chmel šistice – snižuje cholesterol v krvi, zklidňuje nervovou soustavu, uklidňuje, pomáhá zlepšit spánek a mírní menopauzální diskomfort.
  • Kontryhel nať – působí příznivě na cévy, mírní pocit těžkých nohou a podporuje dýchací systém.
  • Řebříček nať – napomáhá k větší pohyblivosti kloubů, snižuje nadýmání, zvyšuje obranyschopnost, příznivě působí na funkci močových cest a snižuje cholesterol v krvi.
  • Benedikt nať – má silné protibakteriální, protivirové a protinádorové působení, odstraňuje plynatost, posiluje srdce a nervy, působí proti dně a revmatismu.
  • Routa nať – působí na normální funkci močové soustavy, zvyšuje odolnost, přispívá k uvolnění a lepšímu spánku.
  • Kozlík kořen – působí na duševní zdraví, mírní stres, podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a snižuje tlak.
  • Třezalka nať – působí na funkce močových cest, zabezpečí emoční rovnováhu, působí proti depresi, úzkostem, stresu i strachu, potlačuje poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu.
  • Jmelí nať – cílí na normální hladinu lipidů (tuků) v krvi, podporuje imunitní systém a zvyšuje obranyschopnost.
  • Srdečník nať  – působí na normální činnost nervové soustavy a kardiovaskulárního systému.
  • Kořen ploštičníku větevnatého se užívá při vysokém krevním tlaku.
  • Šalvěj lékařská – odvar pomáhá proti pocení a návalům horka.
  • Ploštičník hroznatý je skvělý na návaly horka a pocení, zlepšuje spánek, paměť a koncentraci, snižuje podrážděnost. Ovlivňuje také pohyb vápníku v těle a tím i zpomaluje rozvoj osteoporózy a zlepšuje urogenitální (močopohlavní) potíže.
  • Červený jetel (jetel luční) je jedním z nejlepších zdrojů izoflavonů v přírodě a ty podporují přirozené hormonální změny u žen v období menopauzy. Zlepšuje náladu, kvalitu spánku, zamezuje řídnutí kostí a působí preventivně i proti rakovině prsu.

Jak být sebevědomá i v klimakteriu?

V klimakteriu žena řeší nejenom psychické změny, ale také ty fyzické. Menopauza může ovlivňovat také schopnost zadržovat úniky moči. Vlivem snížení množství estrogenu dochází k vysoušení poševní tkáně a tkáně v močových cestách. Tkáně se ztenčují a jsou méně elastické.

TIP: Vyzkoušejte osvědčený doplněk stravy Menox 45, který má výrazný vliv na snížení příznaků přechodu u žen.

Pokud nejsou svaly pánevního dna stimulovány estrogenem, degenerují. Kombinace věku, narození dítěte, tělesné hmotnosti a hormonálních faktorů může obecně zvyšovat riziko problémů s inkontinencí moči nebo pocity naléhavé potřeby.

Není dobré se smířit s inkontinenčními pomůckami a před problémem zavírat oči. Na trhu existují doplňky stravy, která mohou přispět ke zlepšení vašeho zdravotního stavu. Jedním z nich je nehormonální přírodní doplněk Ive InkontinStop. Pomáhá eliminovat únik moči a omezuje nutkavou potřebu častého močení.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..