Jaké klíčky si doma vypěstovat?


Jaké klíčky si doma vypěstovat?

Na první zeleninu, ať už saláty, mrkev a další, si ještě chvíli počkáte, ale nic nebrání tomu, abyste si zatím vypěstovali klíčky. Není to nijak těžké, ani složité, právě naopak, je to rychlé, snadné a výsledek je skvělý.

Základní postup

Nepůlená a neloupaná semena namočte do studené vody, důležité je, aby semena byla kvalitní. Nechte je takto přes noc a pak je vždy 2x za den propláchněte.

Ke klíčení můžete použít zavařovací sklenice, PET lahve, cedník nebo speciální nakličovací misky, které se dají pořídit již od 150,-Kč. Díky tomu, že umí zajistit stabilní vlhké klima, rostou klíčky o hodně rychleji.

Jaké klíčky pořídit?

Hrách

Přestože není jednoduché nepůlený a neloupaný hrách koupit, supermarkety a hypermarkety ho většinou v nabídce mají. Pro klíčení je nejlepší použít způsob jako v dřívějších dobách. Namočený hrách dejte na plech s vyšším okrajem, zalijte ho vodou tak, aby byly kuličky potopené jen do necelé půlky. Na teplém místě naklíčí za 2 dny.

Ředkvička

Seženete jí v běžných zahradnických prodejnách. Musíte však chtít jen ta, která nejsou jakkoliv chemicky upravovaná, ale určená pro přímou konzumaci. Klíčky ředkvičky mají jemnou pikantní chuť.

Mungo a červená čočka

Oba druhy klíčí velmi rychle, jak v nakličovací misce, tak v její domácí variantě. Použít je můžete do jakéhokoliv typu jídla, ať už do pomazánky či nějakého asijského pokrmu, neboť čočka i mungo mají svěží a sladkou chuť. První úrodu klíčků můžete sklízet už za 2 dny.

Vojtěška a řeřicha

Mokrá vata je pro řeřichu stále nejrychlejší způsob pěstování, zelené výhonky pak stačí jen ostříhat. Kdo nechce jen malé lístky, měl by použít nakličovací misku, aby získal opravdu naklíčená semínka.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..