Jaké léčivky prospívají kráse a omlazení?


Jaké léčivky prospívají kráse a omlazení?

Příroda má zázračné účinky a řada bylinek dokáže s naší krásou hotové divy. Po zimě máme všichni pocit, jako když je naše pleť zvadlá, vysušená a připadáme si díky tomu o hodně starší, než ve skutečnosti jsme. Co pro to můžeme udělat? Zárukou jsou jednoznačně bylinky a jejich kouzelné účinky.

Jaké použít?

Rozmarýn – koupel z rozmarýnu dodá pokožce svěží vzhled, získá novou energii a celkově Vás zbaví únavy. Odvarem z rozmarýnu je dobré pokožku natírat, do misky dejte lžíci sušeného rozmarýnu a zalijte hrnkem vroucí vody, nechte louhovat aspoň 10 minut a ještě vlažné použijte.

Levandulepro každého, kdo má problémy s mastnou pletí je naprosto vynikající, regeneruje kožní buňky a dodává potřebnou vlhkost. Zalijte sušenou levanduli vroucí vodou a nechte vylouhovat. Vždy ráno a večer pak pokožku odvarem potírejte.

Heřmánek – při léčení je jednou z nejvíce používaných bylinek. Odvarem můžete napařovat pleť, neboť látky, které heřmánek obsahuje, roztahují póry, čímž jde pokožka lépe čistit. Heřmánek má úžasné zklidňující a čistící účinky. Mast s heřmánkem pomáhá na podrážděnou pokožku a na spáleniny.

Svízel – má vynikající vliv na pružnost a pevnost pokožky, dokáže jí perfektně vypnout a také vyhladit vrásky.

Meduňkapřipravte si z ní odvar spolu s mateřídouškou, což velmi prospěje povadlé a mdlé vypadající pleti, která je navíc suchá. Smíchejte 150 g jogurtu, přidejte 1 lžíci sušené meduňky a 1 lžíci medu. Naneste na obličej a nechte působit po dobu 20 minut.

Řebříček lékařský – má vynikající regenerační a čistící účinky, je skvělý pro změkčování pokožky.

Máta – tato aromatická bylinka, která je oblíbenou ingrediencí při přípravě různých koktejlů, má blahodárné účinky na pleť, která má problémy s akné. Uvařte odvar z máty a budete mít po starostech se zánětem i vysušováním.

Měsíček – ve většině případů je citlivá pleť náchylná k alergickým reakcím na řadu kosmetických přípravků, jediné co snáší je měsíček lékařský, který má antibiotické, dezinfekční a hojivé účinky. Vhodný je při kožních zánětech a na drobná poranění kůže.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..