Mnohé záležitosti jsou pro člověka tabu. Jednat se může o některé druhy onemocnění, případně také třeba problémy v intimních partiích. Mezi ty poměrně známé se řadí bezesporu také takzvaná kondylomata. Genitální bradavice dokážou člověka hodně potrápit, a to nejen kvůli tomu, v jakých místech vznikají. Co jsou vlastně ony genitální bradavice, podle čeho je poznáme a jak ně? To vám prozradíme v následujících řádcích.
Co jsou kondylomata?
Condylomata Acuminata jsou v podstatě menší výrůstky nacházející se v genitální oblasti. Proč vznikají? Kvůli sexuálně přenosné infekci HPV. Poznat je lze podle vzhledu, nicméně mohou se zaměnit i za zhoubný nádor. V případě, že vznikne podezření na některé z těchto onemocnění, je rozhodně vhodné navštívit lékaře. Kondylomata se šíří jak pohlavním stykem, tak orálním sexem. Jinak je lze dostat i tak, že použijete po někom stejný ručník, případně může dojít k přenosu i pouhým dotekem.
Genitální bradavice poznáte jednoduše
Důležité je vědět, jak poznat genitální bradavice. Bolestivé projevy tradičně nemívají. Nicméně objevit se může nepříjemné svědění. Případně může dané místo také pálit nebo krvácet. A kde genitální bradavice nalezneme? U mužů v oblasti šourku, žaludu či konečníku. Ženy mohou trápit jak na vnitřní, tak i vnější straně genitálií, a rovněž v okolí konečníku.
Jak na prevenci a léčbu kondylomat?
Může se zdát, že kondom poskytuje dostatečnou jistotu, ale není tomu tak. K nákaze může dojít i za použití ochrany. Mezi nejúčinnější způsoby prevence patří celoživotní styk pouze s jedním partnerem (pokud samozřejmě není sám nositelem viru), sexuální abstinence nebo také očkování proti HPV virům. Účinné je v případě žen očkování proti rakovině děložního čípku. Jestliže už genitální bradavice máte, navštivte lékaře. Ten vám předepíše léčbu, případně vám doporučí chirurgický zákrok. Zapomenout nelze ani na naordinování speciální péče po léčbě samotných kondylomat. Ta by měla být právě v gesci specialisty.
Zdroj obrázku: {aleks333} / Shutterstock.com
Zanechte odpověď