Každý je přesvědčen, že si musí za každou cenu srážet zvýšenou teplotu. To však je velká chyba. Pokud i vy patříte k těm jedincům, kteří hned jak si naměří 37°C polykají prášky na snížení teploty, pak to nedělejte.
- Jestliže se teplota pohybuje do 38°C, je stále považována jen za zvýšenou a pokud nemá dlouhého trvání, je to pouze přirozený obranný mechanismus vašeho organismu, který se snaží bojovat s nějakou infekcí či virem. To je důvod, proč není dobré, aby byla teplota zbytečně srážena.
Kdy je potřeba teplotu srážet?
Jakmile vystoupá teplota nad 38°C, jedná se už o horečku. Tady už je potřeba začít teplotu srážet. Podle odborníků je dobré, zejména při trvalejší horečce, kombinovat léky s obsahem paracetamolu a ibuprofenu. Podávají se na střídačku vždy po čtyřech hodinách. Čas podání i pauza mezi jednotlivými dávkami se musí přesně dodržovat. Hlavně si dejte pozor na to, aby nedošlo k překročení maximální doporučené denní dávky, kterou udává výrobce v příbalovém letáku.
Co dalšího může pomoci ochladit tělo?
Stačí, když namočíte ručník do studené vody a zabalíte do něj kotníky nebo zápěstí. Pokud dojde k tomu, že dostanete opravdu vysoké horečky, které budou šplhat až nad 40°C, pak je doporučován a také se nejlépe osvědčil zábal celého těla.
Zanechte odpověď