Magnetické a testovací tyče k čemu slouží?


Magnetické a testovací tyče k čemu slouží?

Magnetické tyče, jsou opatřeny silnými neodymovými magnety, které dokáží zachytit různé kovové předměty a nečistoty v tekutých a suchých směsích.

Jejich primární využití je při kompletaci magnetického roštu. Jelikož to jsou uzavřené trubky se stěnou z nerezové oceli, které skrývá jádro z magnetu. Každá trubka je na konci opatřena vnitřním závitem, za který ho můžeme připevnit k rámu roštu. Magnetické tyče se prodávají jednotlivě v různých rozměrech a o různé síle dle preferencí zákazníka.

Magnetické tyče všech druhů se běžně vyrábí o průměru 30 mm, v různých délkách. Samozřejmě není problém vyrobit i speciální tyče na zakázku. Vnitřek tyče je tvořen neodymovým magnetem, jádro je v případě magnetických tyčí uzavřené přímo v tyči a je nevytažitelné. V případě magnetických testovacích tyčí lze magnetické jádro vytáhnout ze spodní do horní poloviny tyče.

Hlavní výhody

· Vysoký výkon a síla díky neodymovým magnetům

· Tenká stěna z nerezové oceli zajišťuje minimalizaci ztrát magnetického výkonu

· Závit lze vybrat dle typu rámu roštu

· Vhodný jak pro suché, tak tekuté materiály

Testovací tyč

Testovací magnetická tyč je podskupinou klasických výše zmíněných magnetických tyčí. Rozdílem je, že se nepřipevňuje k magnetickému roštu, ale prodává a používá se samostatně při ručním testování a kontrole na přítomnost feromagnetických nečistot.

Magnetické a testovací tyče k čemu slouží?

Jádro tyče je tvořeno neodymovým magnetem a dá se vysunout do horní poloviny, což umožňuje snadnou manipulaci s feromagnetickými nečistotami.

Hlavní výhody

· Vysoký výkon a síla, díky neodymovým magnetům

· K testování suchých i tekutých materiálů

· vytažením madla odpadnou zachycené předměty = snadné čištění

Druhy magnetických tyčí:

Magnetické tyče – vnější průměr tyče je 20, 25 nebo 30 mm, celková délka od 150 do 500 s nevytažitelným jádrem se stěnou o tloušťce do 0,6 mm. Vyrobené z nerezové oceli v jakosti 1.4301 / AISI 304 (vhodné i pro potravinářství) s povrchovou úpravou leštěním.

Testovací tyče – vnější průměr tyče je 20 mm nebo 30 mm, posuvné jádro v uzavřené tyči, jejíž se stěnou do 0,6 mm, materiál z nerezové oceli v jakosti 1.4301 / AISI 304 (vhodné i pro potravinářství) a madlem z tvrdého plastu.

Magnetické separátory pro textilní filtry – magnety pro textilní filtry s jednou nebo dvěma tyčemi, vyrobené z nerezové oceli v jakosti 1.4301 / AISI 304 (vhodné i pro potravinářství), lze vyrobit i do prostředí s agresivnějším pH, lze vyrobit separátor v provedení 1.4404 / AISI 316.

Kde magnetické a testovací tyče použít

· Zemědělství a potravinářský průmysl (k separaci a testování směsí a potravin)

· Stavebnictví, chemický průmysl, průmysl keramiky a porcelánu (míchání směsí)

· Zpracovatelský průmysl plastů a gumy a další odvětví

Magnetické tyče by se neměly používat s abrazivními látkami, neboť je stěna trubic obrobena na nízkou tloušťku a mohlo by docházet k rychlému opotřebení a nedoporučuje se jejich použití ani s lepkavými materiály.

Jak magnetické a testovací tyče vyčistit?

Magnetické tyče se od kovových nečistot očistí setřením.

Testovací magnetické tyče potom čistíme posuvným jádrem, a to zatažením za madlo a posunutím jádra nahoru, nečistoty tak samy odpadnou.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..