Jako správní kutilové si určitě hravě poradíte s řadou činností. Užitečné je také umět svařovat, nikdy nevíte, kdy se vám tato dovednost bude hodit. Abyste pro svařování měli vše řádně připravené v dílně, je nutné si kromě svářečky obstarat ještě několik dalších věcí.
Výběr svářečky
Základním předpokladem je samozřejmě nákup svářečky. Pro domácí a občasné použití nemusíte pořizovat zbytečně drahé zařízení, moderní svářečky pro amatéry a začátečníky se v tuzemských specializovaných obchodech dají objednat už v ceně nepřesahující 4 tisíce korun, což je investice, která pro drtivou většinu z vás asi nebude představovat žádný problém. Ohlídejte si několik parametrů, zejména hmotnost zařízení (aby se dalo snadno přenášet), výkon, způsob napájení, funkce a ovládání. Svět svářeček nabízí poměrně rozmanitou škálu produktů. Velmi praktické jsou zejména moderní invertorové svářečky, s nimiž vám půjde práce skutečně od ruky.
Před započetím prací si nezapomeňte dokoupit ještě kupříkladu klasické wolframové elektrody. S jejich pomocí se dělá především svařování tradiční metodou TIG, potažmo tavení elektrickým obloukem a vyjiskřování.
Svařovací kukly
Svařování není nijak extrémně těžkou činností. Mějte ale na paměti, že při něm vzniká ostré světlo a jiskry. Proto je důležité si chránit obličej, hlavně pak zrak. Proto mějte po ruce kvalitní ochranné brýle, ještě lepší volbou jsou ale speciální svařovací kukly. Moderní řešení představují takzvané samostmívací kukly, které zohledňují aktuální světelné podmínky a intenzitu plamene. Dokážou reagovat během několika málo tisícin sekundy, takže vaše oči budou maximálně chráněny před poškozením. Dále si nezapomeňte chránit ruce a nohy, neměly by být obnažené, jinak může snadno dojít k popáleninám. Bezpečnost práce je nutné dodržovat i v domácích podmínkách, nejen v zaměstnání. Jde hlavně o vaše zdraví.
Zanechte odpověď