Na jaké druhy soli můžete narazit?


Na jaké druhy soli můžete narazit?

Většina z nás má zažitou klasickou kuchyňskou sůl s jódem, kterou používáme každý den při přípravě pokrmů, na pečení atd. Kromě toho často sáhneme po mořské soli, ta je populární zejména v thajské a středomořské kuchyni. O soli se už od nepaměti říká, že je nad zlato, ostatně to zjistil i sám král v jedné české pohádce.

Krystaly soli obsahují vzácné minerální látky, o kterých je známo, že prospívají vlasům, nehtům, ale také pleti.

Seznamte se s pěti zajímavými druhy soli, které si jednoznačně zaslouží vaší pozornost.

  • Bambusová
  • Mořská
  • Epsomská
  • Himálajská
  • Černá lávová

Bambusová sůl

K výrobě tohoto druhu soli se používají bambusové stonky, do kterých se naplní a spolu se stonky se pak pálí v milíři vyrobeném z jílu. Má mnoho účinků, což je také důvod, proč jí Korejci využívají jako čistě přírodní lék, jenž pomáhá na záněty, žaludeční vředy i pálení žáhy.

Mořská sůl

Obsahuje zejména vitaminy A či C, ale také minerály, jako třeba hořčík, bór, draslík a další. Má velmi pozitivní účinky na citlivou pleť. Je velkým pomocníkem třeba na léčbu některých ekzémů.

Epsomská sůl

Můžete na ní narazit také pod názvem Glauberova sůl. Je charakteristická tím, že má zvláštní nahořklou chuť a je v ní obsaženo velké množství hořčíku. Epsomská sůl účinně pomáhá se zmírněním otoků nohou.

Himálajská sůl

Na první pohled vás překvapí její narůžovělá barva. Ta je způsobena tím, že sůl obsahuje oxid železnatý. Himálajská sůl se používá na léčbu ekzémů, bradavic a také při hmyzím štípnutí.

Černá lávová sůl

Je to velmi zvláštní druh soli, lépe řečeno vulkanické soli. Co je pro ni typické, je velmi výrazná chuť po vejcích. Používá se na přípravu sirných koupelí. Ty jsou ideální na zmírnění lupénky a akné.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..