Připravte se na období sucha
V posledních letech bývají léta velmi horká a s minimálním množstvím srážek. Proto je vhodné býti na pozoru! Abyste ušetřili vodu je nejlepším řešením závlahový systém. Ten se postará o stále zelený trávník nebo perfektně zalité záhony při minimální spotřebě vody.
Tip: Nastavte zavlažování na večer, kdy už slunce nesvítí a vodu nevysuší.
Mějte trávník jako ze škatulky
Největší část zahrady pokrývá trávník, proto bychom o něj měli náležitě pečovat. Je vhodné z trávníku odstraňovat plevele, průběžně jej hnojit, sekat a v parných dnech zavlažovat. Pokud se o něj takto budeme pravidelně starat, potěší nás svou sytě zelenou barvou a sametovým povrchem.
Sbírejte a sušte bylinky
Máta, meduňka, šalvěj, dobromysl, to je výčet některých z mnoha bylinek, která již teď jsou v plné síle a celé své kráse. Pokud si je chceme uchovat i na zimní období, je nejvyšší čas je začít sklízet. K tomu použijte kvalitní zahradnické nůžky a především zahradnické rukavice. Následně je rozložte do sušících sít a nechte ve stinné, dobře větrané místnosti volně uschnout.
Zahubte škůdce
Na ovocných stromech a i na růžích se v létě můžeme často setkat se mšicemi. Napadení poznáte podle zkroucených listů a lepkavé tekutiny na listech. A nemusí to být jenom mšice, škůdců a chorob stromů se u nás vyskytuje několik. Proto je příhodné na stromy použít ochranný postřik, který škůdce zahubí a rostlinu ochrání.
Zastřihněte živý plot
Živý plot potřebuje během léta alespoň dva až tři tvarovací řezy. První řez proveďte v měsíci červnu, další nechte až na srpen nebo dle potřeby. Nepouštějte se však do velkých zásahů, které by mohly naopak rostlině v létě uškodit.
Vyčistěte dvorky a chodníčky
Léto je nejvhodnějším obdobím pro boj s plevely. Vyberte si slunečný den, kdy nehrozí přeháňky ani bouřky a aplikujte postřik, který plevel zahubí. Pak stačí už jen pár dní počkat a nežádoucí plevel jednoduše odstranit.
Zanechte odpověď