Jak pečovat o vlasy v zimě?


Jak pečovat o vlasy v zimě?

Klesající teploty dávají zabrat nejen pokožce, ale také vlasům. Vypadají zplihle, bez lesku, nezdravě a hlavně se dost lámou. Zima je pro vlasy velkou zátěží, neboť vítr, mrazy, suchý vzduch a neustálé přechody mezi vytopenou místností a venkovní zimou mají na svědomí nejen lámání vlasů, ale i křehnutí a elektrizaci. Často se objevují lupy, více padají vlasy a pokožka hlavy je podrážděná. Jak o vlasy pečovat?

Dostatečná hydratace

Vlivem mrazu a suchého vzduchu spolu s nošením čepice se z vlasů ztrácí objem i síla, takže jen tak poletují kolem hlavy a vzniká v nich statický náboj. S tím si poradí vhodný šampon, který bude hydratovat a vyživovat do hloubky. Nezapomeňte na kondicionér a jednou za týden na vlasovou masku.

Frekvence mytí

Vzhledem k tomu, že se v zimě tak nepotíme, tak se vlasy tolik nemastí, proto je nemusíte umývat tak často. Pokud máte ve zvyku mýt si vlasy každý den, jen je zbytečně vysušujete a dehydratujete. Nejlepší je umýt je jednou za tři dny či jedenkrát za týden.

Nepřehánějte styling

Tady platí, že nic se nesmí přehánět, takže i tužidlo, lak či vlasový gel používejte jen v minimálním množství. Přípravky pro styling jsou pro vlasy zbytečnou zátěží a příliš je vysušují. Jestli to bez laku nejde, pak si kupte přípravek s nízkým či středním stupněm fixace, v němž je obsažen vitamin B5, bambusové výtažky a vyživující oleje, jako třeba lněný, arganový a podobně.

Žádné žehlení vlasů

V zimě schovejte žehličku na vlasy do zásuvky, stejně jako kulmu. Jedině co si nechte po ruce je fén. Horký vzduch, hlavně přímý žár má v zimním období ještě větší negativní účinek než po zbytek roku. Pokud se budete fénovat, pak jen vlažným vzduchem.

Noste pokrývku hlavy

Čepice vás bude chránit proti vysušování pokožky. Nesmí však být příliš těsná a není dobré, když si ji narazíte moc do čela, protože tak bráníte pokožce ve správném dýchání.

Doplňujte vitaminy

Na kvalitě vašich vlasů se odráží také váš jídelníček. Je důležité, aby obsahoval potraviny bohaté na minerální látky (zejména křemík, vápník, železo a zinek) a vitaminy (hlavně vitaminy skupiny B). Vhodná je zelená zelenina, maso, ryby, oves, vejce, celozrnné obiloviny a mléčné výrobky.

Bylinky pomůžou

V zimě je dobré aplikovat bylinkové koupele vlasů, které je regenerují. Dobrá je přeslička, šalvěj nebo tymián. Stačí, když bylinkový sáček nebo hrst sypaných bylinek zalijete 400 ml vroucí vody a necháte nejméně 20 minut louhovat. Vlažným odvarem pak přelijte umyté vlasy.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..